Колись давно спекотного літнього ранку зустрілись на курному шляху два подорожанина. Змучені довгою дорогою, вони були раді зустрічі та несподіваному відпочинку. Один мандрівник — старий і мудрий, другий — молодий, розговорилися, засперечалися.— Чи знаєш ти, що якщо йти багато днів і ночей поспіль у той бік, де ховається сонце, то вийдеш з того боку, звідки сонце вранці піднімається на небосхил, тому що Земля наша куляста! — говорив старий.— Та що ти! Земля пласка, ніби млинець, який лежить на чотирьох стовпах, а небо — величезна кришталева чаша! — заперечував молодий. Довго точилася їхня суперечка, кожен намагався довести свою правоту.
Жителі Вавилона представляли Землю у вигляді гори, на західному схилі якої знаходиться Вавилония. Вони знали, що на південь від Вавилона розкинулося море, а на сході розташовані гори, через які не наважувалися переходити. Тому ним і здавалося, що Вавилонія розташована на західному схилі "світової" гори.
Уявлення про Землю в давнину Великий старогрецький вчений Піфагор Самос (VI ст. до н. е.) уперше висловив припущення про кулястість Землі. Але довести гіпотезу Піфагора, і тим більше визначити радіус земної кулі вдалося значно пізніше. Вважається, що цю ідею Піфагор запозичував у єгипетських жреців. Коли про це знали єгипетські жреці, можна тільки здогадуватися, оскільки вони на відміну від греків приховували свої знання від широкої публіки.
ЕРІК РУДИЙНорвежець Ейрік Рудий в 982 році експедиція досягла берегів землі, яка вразила мандрівників зеленими луками, захищеними від холодних північних вітрів - «Зеленою країною» (Гренландією). Через кілька років на західному узбережжі острова було засновано дві колонії, де проживало близько 3 тисяч осіб.
Амеріго ВеспуччіУ 1499-1504 роках він здійснив чотири подорожі до берегів Америки. Зіставивши отримані дані, Веспуччі прийшов до висновку, що відкриті землі є не Азією, а новим материком, і запропонував назвати його «Новим Світом». У 1507 році німецький картограф і видавець Мартін Вальдземюллер запропонував назвати «Новий Світ» на честь Амеріго - Америкою. У 1538 році воно було застосоване на карті Меркатора і до Південної і Північної Америки.
1Ібн Баттута. А1492 рік2 Мартін Бехайм. БКарта світу датована ІІ ст.н.е.3 Бартоломеу Діаш. ВОрганізовував плавання по вивченню західного узбережжя Африки4 Васко да Гама. ГОбчислив довжину окружності Землі, склав одну з перших карт світу.5 Марко Поло. ДВідкрили Гренландію6 Христофор КолумбЄПерший європеєць, який здійснив подорож Пд. Азією. Написав книгу «Про розмаїття світів»7 Відкриття Америки. ЖПодорожував територіями Азії, Африки, Європи (130 тис км). Свої враження описав у книзі.8 Генріх Мореплавець. ЗПерший, кому вдалося досягти південного краю Африки9 ЕратосфенІВідкрив морський шлях до Індії.10 Птолемей ЙСтворив глобус11 Вікинги (нормани). Кдосяг островів Центральної Америки. Здійснив ще три експедиції до берегів Америки. Знайдіть відповідність
Павло Платонович Чубинський (1839 – 1884 рр.) – український етнолог, фольклорист, громадський діяч, автор слів гімну України. Досліджував побут, звичаї, говірки, фольклор, народні вірування. Під час навчання на юридичному факультеті Петербургського університету захопився географією. Був знайомий з такими корифеями вітчизняної науки як Г. Семенов Тянь-Шанський, М. Миклухо-Маклай, М. Пржевальський та ін. Масштабною його працею є “Труды этногрфическо-статистической экпедиции в Западно-Русский край», за яку його переслідував уряд Росії та було вислано з України.
Дослідження у XX – XXI ст. Степан Львович Рудницький (1877 – 1937 рр.) – український географ і картограф; основоположник сучасної української політичної та військової географії. Павло Аполлонович Тутковський (1858 – 1930 рр.) – український географ, геолог, основоположник геології та географії України. Працював у всіх галузях науки про Землю, розвинув вчення про материкове зледеніння, довів еолове походження лесів – основної грунтоутворюючої породи чорноземів.
Воблий Костянтин Григорович Народився 15 (27 травня) 1876 року в Царичанці Кобеляцького повіту Полтавської губернії в сім'ї сільського священика. В 1896—1900 роках навчався в Київській духовній академії. В 1900 році вступив на юридичний факультет Тартуського (тоді Юр'євського) універстету, в 1901 році перевівся до Варшавського університету, який закінчив 1904 році. З 1906 року — приват-доцент політекономії і статистики Київського університету, пізніше — професор Київського комерційного інституту. У 1928—1930 роках — віце-президент АН УРСР. У 1939—1942 рокахnbsp;— завідуючий відділом, а в 1942—1947 роках — директор Інституту економіки АН УРСР; одночасно (1933—1947 роки) — завідуючий кафедрою економічної географії Київського університету. Організатор української економіко-географічної школи.
Каленик Іванович Геренчук. Закінчив 1925 року Кам'янець-Подільський інститут народної освіти (нині Кам'янець-Подільський національний університет). Викладав у Кам'янець-Подільському учительському інституті (1932—1938). У 1945—1954 роках працював у Чернівецькому університеті. Завідував кафедрою фізичної географії. Від 1954 року працював у Львівському університеті. У 1954—1974 роках був завідувачем кафедри фізичної географії. Від 1979 року — професор.
Антарктична станція «Академік Вернадський»Україна одна з 30 країн, які мають наукові станції, що обслуговуються впродовж року. 25 березня 2019 року відпрвилася 24 експедиція у складі 12 полярників, серед яких Антон Омельченко – праправнук славетного Антона Омельченка – першого українця, який побував в Антарктиді у складі британської експедиції відомого Роберта Скотта. Метеорологічні, геофізичні, біологічні дослідження. У січні 2019 року сюди вирушила сезонна експедиція «мисливців-збирачів».