Розвиток науки і техніки (кінець ХVIII-початок ХХ ст.) Частина 2 Розвиток науки
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Дмитро Іванович Менделєєв відкрив у лютому 1869 року один з фундаментальних законів природи — періодичний закон хімічних елементів.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Дарвін створив теорію еволюції видів (історичного розвитку органічного світу Землі) шляхом природного відбору. В 1871 р. у книзі “Походження людини” обгрунтував гіпотезу про походження людини від мавпоподібного предка. Вчення Дарвіна і формування нової картини світу. Чарльз Дарвін(1809-1882)
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
З іменами таких видатних фізиків, як М. Склодовська-Кюрі (Польща), П. Кюрі (Франція), Н. Бор (Данія), Е. Резерфорд (Англія) пов’язані відкриття радіоактивності і дослідження в галузі атомного ядра. Наука. М. Склодовська-КюріП. КюріН. Бор. Е. Резерфорд
Номер слайду 11
В 1905 році Альберт Ейнштейн опублікував працю «До електродинаміки тіл», у якій було закладено основи теорії відносності . В 1916 році Ейнштейн опублікував узагальнення теорії відносності на неінерційні системи відліку, водночас будуючи теорію гравітації. А. Енштейн
Номер слайду 12
Наукові відкриття стали безпосередньою продуктивною силою, що зумовила якісні зміни в житті людини. Важливим у розвитку науки було те, що вона все тісніше стала співпрацювати з промисловістю, а нові наукові і технічні досягнення стали важливим рушієм у постійному покращенню життя людей.