Презентація "Що означає бути культурною людиною?"

Про матеріал
Презентація на тему "Що означає бути культурною людиною?" з предмету "Етика" 6 клас за підручником Оксани Данилевська
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Що означає бути культурною людиною?

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Макет заголовка та вмісту зі списком. Додайте перший пункт тут. Додайте другий пункт тут. Додайте третій пункт тут

Номер слайду 4

Що таке культура? Поняття, якому присвячений параграф, належить до світоглядних. Стосовно людської душі його почав вживати давньоримський філософ Цицерон (І ст. до н. е.), а як характеристика освіченості та вихованості людини воно набуло поширення в XVII ст.

Номер слайду 5

Слово «культура» є загальновживаним. Безперечно, і ви чули вислови на зразок: палац культури, культура мови, фізична культура, надбання культури, розвиток культури, первісні культури. А похідний від нього прикметник часто вживаєте і самі: культурний проект, культурна людина, культурний рівень, культурний шок. 

Номер слайду 6

Для етики важливими є такі значення слова «культура»: сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії; те, що створюється для задоволення духовних потреб людини; освіченість, вихованість; рівень, ступінь досконалості якоїсь зі сфер людської діяльності.

Номер слайду 7

Залежно від галузі, якої стосується перетворювальна, творча діяльність людини, розрізняють:- матеріальну;- духовну культури.

Номер слайду 8

До матеріальної культури відносять явища життя з перетворення природних матеріалів та енергії, створення штучних середовищ. Тож про часи, коли люди почали обробляти землю, щоб вирощувати для своїх потреб певні рослини, споруджувати житла, обробляти камінь для виготовлення знарядь праці, маємо підстави говорити як про зародження матеріальної культури. До матеріальної культури належать і заходи зі збереження довкілля. Вияви матеріальної культури - це і породи тварин та сорти рослин, і шляхи сполучення, і транспорт, і засоби зв’язку тощо.

Номер слайду 9

Духовна культура втілюється в духовній діяльності людини - в уявленнях, почуттях, переживаннях. Результатом їх осмислення та усвідомлення є ідеї та образи. Духовна культура створює світ цінностей, формує і задовольняє духовні потреби людини. До явищ духовної культури належать наука й технології, освіта, мистецтво, мораль, спосіб життя та світогляд.

Номер слайду 10

Культура - це не кількість прочитаних книг, а кількість усвідомлених.

Номер слайду 11

К. В. Білокур за роботою. 50-ті роки XX ст.

Номер слайду 12

Живописні полотна Катерини Білокур (1900-1961) для багатьох у світі є символічним уособленням самобутньої української культури. До 120 річниці від дня народження художниці пошуковик Google створив тематичний малюнок (дудл), створений з улюблених образів мисткині - квітів з рідного поля. Побачивши картини Катерини Білокур на Міжнародній виставці в Парижі 1954 р., Пабло Пікассо зауважив: Якби ми мали художницю такої майстерності, то змусили б заговорити про неї весь світ. 

Номер слайду 13

У цьому визнанні - гіркий натяк на долю Катерини. Адже художниця торувала свій шлях у мистецтво усупереч обставинам: не відвідувала школу, свої перші картини малювала вуглинкою на шматку полотна, який мусила прати, щоб мати змогу малювати нові, а пензлі робила сама з котячої шерсті. Малюючи квіти, Катерина Білокур утверджувала право бути собою: Квіти, як і люди, - живі, мають душу! А зірвана квітка - вже не квітка; А квіти я буду малювати і малювати, бо я так люблю над ними працювати, що й слів не знайду, аби висловити ті почуття до їх любові - моєї великої любові.

Номер слайду 14

Дудл до 120-річчя Катерини Білокур

Номер слайду 15

Яка роль культури в житті людини?

Номер слайду 16

Отже, культура і є тим середовищем, у якому живе людина. Через культуру ми пізнаємо світ, засвоюємо досвід попередніх поколінь, передаємо його нащадкам. Культура формує наш світогляд, тобто визначає те, яким ми уявляємо своє життя, чого прагнемо. Культура впливає на спосіб, стиль та манеру спілкування, окреслює мету і форми освіти. Закріплені в культурі норми моралі регулюють взаємини між людьми. Надбання культури формують наші цінності, лежать в основі того, як оцінюємо себе і світ. Завдяки культурі ми вибудовуємо ставлення до довкілля, власного способу життя, свого здоров’я. Саме культура спонукає нас обирати засоби задоволення потреб, реалізації своїх прав.

Номер слайду 17

Домашнє завдання. Опрацювати в підручнику сторінка 142-149 Намалювати один чи кілька символів української культури

pptx
Додав(-ла)
Бойко Анна
Пов’язані теми
Етика, Презентації
Додано
1 травня
Переглядів
271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку