Презентація, що використана при проведенні уроку "Стовпчасті та кругові діаграми"

Про матеріал
Випереджальне завдання. Презентація роботи групи учнів, яка працювала над складанням рейтингу січневих православних свят серед учнів 1-3 класів. Було проведено анкетування з використанням результатів якого побудовано кругову і стовпчасту діаграми. Діаграми виконані з описом побудови.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Новорічно-різдвяні свята

Номер слайду 2

Різдво́ Христо́ве Різдво́ Христо́ве — велике християнське свято, згідно вірувань християн це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Ще до світанку в переддень Різдва палили сім полін, які відкладали сім тижнів. На цьому вогні готували дванадцять пісних страв, серед яких обов`язково кутю і борщ з вушками. Колядники готували колядки та вертепи, а до церкви йшли у найкращому вбранні.style.colorfillcolorstroke.colorfill.type

Номер слайду 3

13-14 січня - Меланки та свято Василя. На Василя в Україні святкуються ще як Старий Новий Рік, хлопці ходять «посівати». Вони ходять по хатах, бажають господарям доброго наступного року та сіють зерном пшениці.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Сію,сію, посіваю, щастя й радості бажаю! На щастя,на здоров’я, на Новий Рік, щоб краще родило,як торік. Жито, пшениця и всяка пашниця. З Новим Роком!

Номер слайду 6

Водохреща 19 січня святкується завершальне свято циклу новорічно-різдвяних свят Водохреща. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі ,вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духові хвороби. У цей день у всіх містах і селах ,де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають цілющою.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Результати опитування

Номер слайду 9

Для побудови кругової діаграми треба круг поділити на 4 сектори пропорційно до кількості учнів, тобто виконати пропорційний поділ 24:11:24:4k – коефіцієнт пропорційності, тоді24k+11k+24k+4k=360°63k=360°k≈5,7° 24k=24∙5,7≈137°11k=11∙5,7≈63°, 4k=4∙5,7≈23°Отже круг треба поділити на сектори з кутами: 137°,63°,137°,23°За цими даними за допомогою транспортира будуємо кругову діаграму.

Номер слайду 10

Для побудови стовпчастої діаграми величини, що порівнюють,зображують у вигляді стовпчиків, висота яких або дорівнює даним величинам, або пропорційна до них.24∙0,25=6, 11∙0,25=2,75, 4∙0,25=1

Номер слайду 11

Дякуємо за увагу!

pptx
Додано
28 серпня
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку