Тема: Стовпчасті та кругові діаграми
Мета уроку:
навчальна – продовжити формування уявлення про поняття діаграми і спосіб відтворення співвідношення величин за допомогою кругових та стовпчастих діаграм; «читати» та будувати діаграми, що відповідають умовам задач; описувати стовпчасті та кругові діаграми, будувати їх; розв’язувати завдання, що передбачають побудову та аналіз стовпчастих та кругових діаграм; вчити використовувати здобуті знання у нестандартних ситуаціях;
розвивальна – розвивати пізнавальний інтерес учнів, їх логічне мислення , творчу активність та графічну культуру ;
виховна - виховувати розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань,національну свідомість учнів, повагу до національної культури України, любов до рідного краю
Очікувані результати:
Учні повинні вміти аналізувати та будувати стовпчасті та кругові діаграми
Обладнання:
Підручник, креслярські прилади, мультимедійні презентації
Тип уроку: застосування знань і вмінь
Хід уроку:
I.Організаційний момент
II.Формулювання теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
На попередньому уроці ми говорили про види діаграм, розглядали приклади з різних видів ЗМІ. Зверніть увагу на екран:найкраще показати наочно розподіл величини за допомогою діаграм.В шкільному курсі математики діаграми вивчаються тільки у 6 класі.
Надалі використовуються уже набуті знання, тому знання повинні бути міцними і запам’ятовування матеріалу осмисленим.
III. Актуалізація опорних знань
Хвилинка ерудита
1.На якому з наведених малюнків зафарбовано: 50%, 25%,75% площі круга?
2.За допомогою якого інструмента можна накреслити круг?
3.Чому дорівнює градусна міра повного кута?
4.Обчисліть кут сектора, якщо він становить від повного кута 20%, 70%
5.Чи може кількість хлопчиків у гімназії становити 47%, а кількість дівчаток-56%? Відповідь
Обґрунтуйте
.
IV.Застосування знань і вмінь
-Аналіз стовпчастої діаграми , що показує рівень навчальних досягнень учнів класу.
-Аналіз кругової діаграми №732(підручник)
-Презентація роботи групи учнів.
Представлення рейтингу січневих православних свят серед учнів 1-3 класів (кругова, стовпчаста діаграми)
-Самостійна робота ( побудова кругової діаграми рельєфа України та видів лісів по варіантам, 2 учня біля дошки )
-Гірські вершини Карпат( стовпчата діаграма)
V.Підсумок уроку.Домашнє завдання.
Побудувати стовпачасту діаграму, що показує зріст членів сім’ї.
№724