Сервірування столу. Підготувала Удова Любов Олексіївна
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Повага до їжі завжди була національною рисою характеру наших людей . Полотняна скатертина була навіть в самому бідному будинку. Дякуючи скатертині, найскромніша трапеза виглядала урочисто. До приданого кожної дівчини – і бідної, і багатої – входила столова білизна: скатертини, серветки, рушники, нерідко виткані та оздоблені самою нареченою.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Сервіруваня (фр. servir - обслуговувати) – це підготовка столу до сніданку, обіду, вечері, святкового застілля, банкету-фуршету, банкету-коктейлю, чайної церемонії.
Номер слайду 7
створити зручності гостям під час прийому їжі сприяти всановленню гарного настрою виразити свою уважність та доброзичливість
Номер слайду 8
Сервування столу передбачає розстановку в певній послідовності всіх необхідних для організації трапези (прийому їжі ) предметів. Створити святкову атмосферу та затишок допомужть: Столова білизна. Столовий посуд. Столові прибори. Оформлення столу
Номер слайду 9
СТОЛОВА БІЛИЗНАДо столової білизни належать скатерті та серветки. Їх класифікують за такими параметрами:матеріалрозмірколірпризначення
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Сети. Сет – альтернатива скатертині; невелика підставка для посуду розміром не менше 30х40 см. Може бути виконана з дерева, тканини, пластмаси, паперу тощо.
Номер слайду 13
Серветки вважаються найбільш важливими предметами у прикрасі столу. Існують кілька видів серветок: полотняні та паперові. Перший вид серветок використовується під тарілки з великою глибиною, якщо на столі немає закусочного посуду, або на коліна. Паперові серветки зазвичай кладуть у центр столу на відстань витягнутої руки від гостя. Для особливого виду серветку можна згорнути в яку-небудь гарну форму, наприклад, троянду, корабель, лебедя чи в будь-яку геометричну фігуру.
Номер слайду 14
Серветки. Полотняніпаперові
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Полотняні серветки розставляють на закусочній тарілціі , а паперові по центру в серветкотримачі.
Номер слайду 19
Столовий посуд
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Столові прибори
Номер слайду 22
Скляний посуд
Номер слайду 23
Перед тим як ставити на стіл прилади, потрібно розстелити скатертину. За правилами етикету вона повинна звисати зі столу рівно на 20-30 сантиметрів. Коротше – некрасиво, втрачається весь вигляд і стиль сервірування, довше – заважає гостям.
Номер слайду 24
Колір скатертини правила етикету не диктують, так що вибрати його ви можете самі в залежності від випадку: доречними можуть бути і лаконічні білосніжні скатертини для урочистого застілля, і різнокольорові яскраві або приглушені – на кожен день або за настроєм.
Номер слайду 25
Красиво сервірований стіл пробуджує апетит.
Номер слайду 26
По центру знаходиться тарілка. Справа завжди ніж і столова ложка. Чому справа? Тому, що ми завжди їмо суп правою рукою.
Номер слайду 27
Тарілки ставлять на стіл першими, а стакани, стопки, келихи — останніми
Номер слайду 28
Зліва від тарілки знаходиться виделка і серветка. Навпроти тарілки завжди ставимо склянку. А справа зверху завжди знаходиться столова чашка.
Номер слайду 29
Номер слайду 30
Номер слайду 31
Прилади розкладайте таким чином:будь-які ножі кладіть справа, таким чином, щоб ріжуча частина була звернена до тарілки;столову ложку кладіть також праворуч, так, щоб опукла її частина опинилася внизу;вилки після сервірування столу повинні виявитися зліва, при цьому зубці їх будуть спрямовані вгору.
Номер слайду 32
Якщо ви подаєте перше блюдо, наприклад, суп або бульйон — знадобитися спеціальна чашка або глибока тарілка для кожного. Їх необхідно ставити на стіл відразу, на підставочну, а потім наливати їжу безпосередньо за столом. Звичайно, в сімейному колі цим правилом можна знехтувати.