27 жовтня о 19:00Вебінар: Модель змішаного навчання «ротація за станціями»: досвід упровадження в початковій школі

Презентація "Символи України"

Про матеріал

Презентація нформаційно-пошукового проекту

«Державні та народні символи України»

Обґрунтування вибору проекту. Розширення знань учнів про держанні та народні символи України; розвиток інтересу до традицій нашого народу; сприяти вихованню національної свідомості учнів; виховувати любов та повагу до символів нашої Батьківщини.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Державні та народні символи України. НВК “Гімназія – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №4”Вчитель: Савченко Тетяна Володимирівнам. Світловодськ

Номер слайду 2

Державні та народні символи Символіка - своєрідна візитна картка країни. Історично склалося так, що кожна країна має свої Державні та народні символи.

Номер слайду 3

Державні символи країни До Державних символів країни належать Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн, які є розпізнавальними знаками країни.

Номер слайду 4

Державний Прапор України Кольори Державного Прапору України — синій і жовтий. З давніх-давен українська земля була хліборобським краєм. Синє море або небо над золотою нивою — зміст, який нині вкладають у кольори Державного Прапору України.

Номер слайду 5

Державний Герб України 19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова «Про Державний Герб України», якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» та, відповідно, головний елемент великого герба.

Номер слайду 6

Державний Гімн України Державний гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні "Ще не вмерла України і Слава, і Воля"слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Народні символи Кожен народ має народні символи. Народні символи - це те, що найбільше любить і шанує даний народ. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова. Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть…

Номер слайду 9

Батьківська хата - символ рідної землі, Батьківщини, свого роду. А з ними приходять тепло і затишок, захист і допомога. Кажуть, що в рідній хаті й стіни допомагають. Тож того, хто шанує рідну домівку, шануватиме Доля.

Номер слайду 10

Вишитий рушник - стародавній оберіг дому, символ щасливої долі, злагоди і подружньої вірності, чистоти почуттів і найщиріших побажань.  Рушник-це оберіг від злих сил і пам'ять про святе і незабутнє.

Номер слайду 11

Вишиванка - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь-зв'язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

Номер слайду 12

Вінок — символ життя, долі, життєвої сили; символ дівоцтва. Вінок є також символом довершеності. Вінок є частиною українського національного костюма.

Номер слайду 13

Писанка - це символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості. Кожен орнаментальний мотив має певне значення.

Номер слайду 14

Коровай – ритуальний священний хліб, котрий завжди має художньо виконану і естетично оздоблену круглу, тобто сонячну форму. Він - символ багатства через плодючість природи.

Номер слайду 15

Народна пісня Українська пісня — то живий  скарб, що  йде від покоління до  покоління, несучи радість  чи  смуток, чаруючи людську душу,  даючи їй  силу й натхнення.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Рослини-символи України Рослини відіграють у житті людини велику роль. Рослини — це продукт харчування, це лікувальні засоби, корм для тварин, сировина для промисловості тощо. Рослини — «фабрики» кисню. Деякі рослини — особливо важливі, вони є символами країн, народів.

Номер слайду 18

Верба Важко уявити нашу землю без верби. У нас її росте близько 30 видів. Говорять: „Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду.

Номер слайду 19

Калина — символ життя, крові, вогню. Деякі дослідники пов'язують її назву із сонцем жаром, паланням.

Номер слайду 20

Тополя - символ дівочої краси, а також жіночого й дівочого суму, їх самотності. Тополя край дороги - це образ жінки чи дівчини, котрі чекають своєї долі чи свого судженого...

Номер слайду 21

Вишня - символ рідної землі та України, матері й дівчини-нареченої.

Номер слайду 22

Жито—символ життя і життєвого благополуччя. Це-основа всього живого; є основою життя навіть за своєю назвою - в них спільний корінь: жито зростає в житті, а життя виростає з жита.

Номер слайду 23

Пшениця - символ краси життя, щасливого добробуту, тілесного і духовного багатства. Якщо житня хлібина дає здоров'я і силу, то пшеничний коровай додає до них щастя і красу. 

Номер слайду 24

Барвінок - символ вічності буття і життєвої сили, провісник весни.

Номер слайду 25

Мальва - символ любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Уособлює духовне коріння людини, її вірність духовній спадщині предків.

Номер слайду 26

Соняшник - символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Крім цього соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни.

Номер слайду 27

Чорнобривці Для українців чорнобривці символізують дитинство, рідну матір і батька, рідну оселю.

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Тварини - символи України Через віки пронесли українці любов до різних тварин, тому що вважали їх символами. До тварин-символів українського народу належать: лелека, ластівка, зозуля, соловейко, півень, бджола, їжак, корова, кінь, коза…

Номер слайду 30

Лелека - символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це - й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини.

Номер слайду 31

Соловей - Свята і вільна Божа пташка, співець добра і кохання, символ весни і волі, високого натхнення і неперевершеного таланту.

Номер слайду 32

Зозуля - символ суму і вдівства, весни і, водночас, нещастя, туги за минулим і страждань нерозважливої матері.

Номер слайду 33

Ластівка - символ весни і відродження, добра і щастя. Вона - Божа пташка, а тому, вбити її - великий гріх; зруйнувати гніздо-накликати на себе велику біду.

Номер слайду 34

Півень - символ вогню і войовничості. Він - уособлення пильності, завдяки чому стає передвісником біди: пильнуючи, першим помічає небезпеку і попереджає про неї.

Номер слайду 35

Кінь - символ енергії й сили, пристрастей та інстинктів, а також вірності і відданості в праці, в щоденних турботах.

Номер слайду 36

Ведмідь Це мудрий, сильний і незалежний звір, який, як правило, нікого не турбує, якщо не турбувати його.

Номер слайду 37

Корова - символ продуктивних сил Землі, материнського інстинкту, матері-годувальниці, добробуту і благополуччя; втілення тільки добрих начал і ні в яких ситуаціях не здатна на зло.

Номер слайду 38

Собака – символ вірного друга, надійного і непідкупного помічника, яким він був для людини протягом багатьох тисяч років.

Номер слайду 39

Бджола - її ще називають «Божою комахою», а то й «Божою мухою», бо вона виконує Божі доручення.

Номер слайду 40

Божа корівка (Сонечко) - «райська комаха», і не просто райська, а навіть свята, бо в неї на спинці сім темних плямок (святе число!).

Номер слайду 41

Захист проекту

Номер слайду 42

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Крайняк Тетяна Дмитрівна
  Дякую за дуже цікаву та яскраву, насичену презентацію .Натхнення автору та творчих злетів.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Аксьонова Марина Миколаївна
  Дякую за зручні, творчі матеріали для початківців) Бажаю Вам натхнення, творчості, добробуту.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
19 липня 2018
Переглядів
20555
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку