Зміни природного середовища, викликані урбанізацією територій зростанням міст, суттєво впливають на флору та фауну України. В антропогенних екосистемах, у порівнянні з природними, змінюється, перш за все, видовий склад живих організмів, їх екологія, а з часом — і етологія, морфологія тощо. Часто ці зміни призводять до небажаних для людини наслідків — порушується стійкість природних екосистем, знижується їх продуктивність, зростає чисельність видів, які мають негативне значення для людини, скорочуються популяції цінних видів тощо.
Господарська діяльність людини протягом тисячоліть впливає на природу і ландшафт, руйнуючи і змінюючи його, але саме в XX столітті, особливо на рубежі третього тисячоліття, антропогенна дія різко зросла. Практично усі зміни рослинності, що відбуваються в сучасний період, носять синантропний характер. Сьогодні процес синантропізації набув масштабу, коли є усі підстави говорити про антропогенну еволюцію екосистем.
Місто Ржищів має мальовничий природний ландшафт, що розташовується на правому березі р. Дніпро. Рельєф глибокопересічений внаслідок водної та вітрової ерозії, де ростуть сосново-листяні ліси різного віку, смугами різної ширини, що мають велике грунтозахисне і водорегулююче значення. Багата трав’яниста рослинність.
Гнізда синантропних птахів постійно заселяються гніздовими паразитами.До таких паразитів відносяться блохи, гамазові кліщі, іноді клопи. Куриний кліщ (Dermanyssus gallinae) може переповзати із пташиних гнізд у житлові приміщення і нападати на людей. Відомо, що куриний кліщ викликає у людей дерматити, а також при укусі передавати вірус кліщового енцефаліту і рикетсії