19 квітня о 18:00Вебінар: Екологічна свідомість: від теорії до практики, або як почати сортувати сміття та зіровейстити

Презентація "Способи та засоби удобрення ґрунту"

Про матеріал
Даний матеріал познайомить учнів із способами та засобами удобрення грунту та за рахунок чого покращується якість ґрунтів. Презентація стане у пригоді вчителю для проведення уроків народознавства у 7 класі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Способи та засоби удобрення ґрунту. Дідук Л. Т., вчитель –методист, вищої кваліфікаційної категоріїМокрокалигірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Мокрокалигірської сільської ради Катеринопільського району Черкаської області Народознавство7 клас

Номер слайду 2

Які головні умови досягнення високих врожаїв сільськогосподарських культур на присадибних ділянках та на полях?За рахунок чого покращується якість ґрунтів?

Номер слайду 3

Оптимальний ріст рослин залежить від кліматичних факторів (світловий, тепловий, водний, атмосферний режими), забезпеченості поживними речовинами, а також від структури та кислотності ґрунтів, вмісту в них гумусу та інших властивостей. Всі ґрунти мають запас поживних речовин, але більша їх частина знаходиться в малодоступній формі. Тому для кращого живлення рослин в ґрунт вносять добрива.

Номер слайду 4

Традиційний аграрний процес передбачає систему підживлення ґрунтів із залученням органічних добрив. В добу Київської Русі з метою накопичення органічних добрив поширилося стаціонарне утримання худоби вдома. Підтвердженням регулярного внесення гною в ґрунт у давнину було трипілля.

Номер слайду 5

У ХІХ ст. в господарствах було два способи підтримання родючості ґрунтів:1. за рахунок регулювання часу експлуатації земельних ділянок, визначення черговості висівання відповідних культур.2. внесення в ґрунт добрив та покращення структури в наслідок обробітку.

Номер слайду 6

Удобрення городів. Гній. Попіл. Добрива

Номер слайду 7

Удобрення полів. Літня оранка з перекинутою трав’яною масою для перегною

Номер слайду 8

Глибока оранка. Підрізання і знищення бур’янів

Номер слайду 9

Добрива — органічні й неорганічні речовини, які застосовують для поліпшення умов живлення культурних рослин з метою підвищення врожаю й поліпшення його якості. Добрива поділяють на прямі (такі, що містять безпосередньо елементи живлення рослин) та непрямі (покращують властивості ґрунтів, наприклад, гіпс, вапно).

Номер слайду 10

Добрива За складом розрізняють:мінеральні добрива,органічні добрива,органо-мінеральні добрива:природні — сапропель,штучні — торфоаміачні, торфомінеральноаміачні та ін.,бактеріальні добрива,зелені добрива (свіжа зелена маса переважно бобових рослин, запахувана в ґрунт для збагачення його органічними речовинами).

Номер слайду 11

Органічне добриво- гній;- послід птахів;- фекалії;- мул;- відходи деревопереробних фабрик (тирса, кора дерев тощо);- торф;- рослини-сидерати;- компост;- золу;- кісткове борошно;- перегній;- комплексну органіку.

Номер слайду 12

Коров’як

Номер слайду 13

Послід птахів - цінне сильнодіюче добриво

Номер слайду 14

Мінеральні добрива - джерело різних поживних елементів для рослин. Азотфосфоркалійкальціймагнійсірка залізо

Номер слайду 15

Складання системи удобрення ґрунту для всієї сівозміни і неухильне її виконання виявляється більш ефективним та виправданим економічно, ніж орієнтація на удобрення культур одного року. Необхідно не допускати надмірних доз внесення добрив, котрі можуть виявитися не лише неефективними, але й призвести до зменшення врожаю сільськогосподарських культур, накопичення в них нітратів та токсичних елементів, а також до зниження якості, в тому числі при збереженні товарної продукції (картопля, овочі, фрукти та ін.).

Номер слайду 16

Вплив на навколишнє середовище. Зростаючі обсяги застосування добрив у сівозміні (особливо при отриманні низьких врожаїв) мають наслідки забруднення навколишнього середовища. Основні його причини: значні втрати добрив на шляху завод — поле; змив добрив з поверхні полів у водойми; вилуговування по профілю ґрунтів ліофільних елементів та надлишкове їх накопичення в орному шарі за рахунок його переудобрювання; неправильна експлуатація тваринницьких комплексів та ін.

Номер слайду 17

Використана література та джерела. Українське народознавство С. Павлюк, Г. Горинь, Р. Кирчіва, «Фелікс», Львів, 1994р.https://uk.wikipedia.org

pptx
Додано
22 лютого
Переглядів
37
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку