18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація "США в останній третині ХІХ ст "

Про матеріал
Характеристика економічного ,політичного та соціального розвитку США в кінці ХІХ ст. Розвивати вміння аналізувати історичні факти й події, узагальнювати фактичний матеріал, робити висновки, давати характеристику історичним діячам, розкривати їх місце і значення в історичному процесі,
Зміст слайдів
Номер слайду 1

США в останній третині ХІХ – на початку ХХ ст. Всесвітня історія9 клас

Номер слайду 2

План уроку:1. Економічне зростання.2. Політичне життя .3. “Справедливий курс” Т. Рузвельта.4. “Нова демократія” В. Вільсона.5. Зовнішня політика США.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Економічний розвиток СШАВ кінці ХІХ – на початку ХХ ст. економіка США відзначилася надзвичайно високими темпами розвитку. Промислове виробництво зросло в 9 разів. Національний дохід – у 5 разів. США виробляють третину світової промислової продукції.

Номер слайду 5

Характерні риси економіки СШАРозвиток нових галузей промисловості нафтовидобувна та нафтопереробна, хімічна, автомобільна, електроенергетика. Електрифікація промисловості, транспорту, побуту. Налагоджено стандартизований випуск продукції легкої промисловості, продуктів харчування, ліків. Впроваджено конвеєрне виробництво, що сприяло зниженню вартості продукції.

Номер слайду 6

Причини економічного зростаннялан уроку: Ліквідація рабства. Закон про гомстеди Природні ресурси. Політика протекціонізму, сприяння іноземним інвестиціям. Раціоналізація виробництва, державне фінансування наукових досліджень. Значний приплив іммігрантів.

Номер слайду 7

Риси економіки США Концентрація виробництва та капіталу. Трест – промислове об´єднання, в якому підприємства втрачають комерційну і виробничу самостійність та підпорядковуються єдиному керівництву.

Номер слайду 8

Карикатури з американських журналів кінця ХІХ ст. на процес імміграції.

Номер слайду 9

Характерні риси економіки СШАРозвиток нових галузей промисловості нафтовидобувна та нафтопереробна, хімічна, автомобільна, електроенергетика. Електрифікація промисловості, транспорту, побуту. Налагоджено стандартизований випуск продукції легкої промисловості, продуктів харчування, ліків. Впроваджено конвеєрне виробництво, що сприяло зниженню вартості продукції.

Номер слайду 10

Автомобільна компанія Генрі Форда. Знизила вартість автомобіля і зробила його доступним покупцеві.

Номер слайду 11

Найбільші монополії СШАДжон Рокфеллер “Стандарт Ойл” Ендрю Карнегі“Дженерал Електрик”.

Номер слайду 12

Розвиток інфраструктури Шосейні дороги, залізниці, метро

Номер слайду 13

Розвиток сільського господарства. Збільшено площу оброблюваних земель. Фермери почали використовувати сільськогосподарські машини та добрива. США стали провідним експортером продовольства у світі.

Номер слайду 14

Розвиток сільського господарства. Введено контроль за умовами праці на бійнях та в компаніях, що зайняті у торгівлі й переробці м´яса. Прийнято довготривалу програму збереження природних ресурсів: збільшено площу заповідників, національних парків, лісів,Введено контроль за умовами праці на бійнях та в компаніях, що зайняті у торгівлі й переробці м´яса.

Номер слайду 15

Політичний устрій Федеративна країна Президент Очолює уряд і призначає урядовців, головнокомандувач армії. Має право розпуску парламенту, право вето на рішення парламенту. Конгрес Палата представників обирається на загальних виборах. Сенат обирається законодавчими палатами штатів

Номер слайду 16

Внутрішньополітичне становище. Республіканська партія. Демократична партія. Президентами обирали маловідомих політиків – ставлеників босів, які були пов´язані з фінансово-промисловими колами країни. Наслідок - корупція.

Номер слайду 17

Американська федерація праці Робітники у 1881 р. об´єдналися в Американську федерацію праці, яка стала ініціатором святкування 1 травня як міжнародного дня солідарності трудящих.1 травня 1886 р. в Чикаго було розігнано робітничу демонстрацію. Було багато поранених і вбитих. Лідерів робітників віддано під суд і страчено.

Номер слайду 18

Антитрестівський закон Шермана 1890 р. Будь-яке об´єднання у формі тресту, угода про обмеження торгівлі оголошувалися незаконними. Проте він був малоефективним і використовувався проти страйкарів, яких звинувачували в обмеженні свободи торгівлі. Джон Шерман

Номер слайду 19

Незважаючи на надання чорношкірому населенню США громадянських прав, у багатьох південних штатах було узаконено расову сегрегацію. індіанське населення було виселено до резервацій

Номер слайду 20

“Справедливий курс” Рузвельта. Став президентом США від республіканської партії в 1901 р. Боротьба з надмірною монополізацією виробництва і збуту. Залізничним компаніям заборонено змінювати оголошені тарифи, держава встановлює межу підвищення тарифних ставок. Впроваджено державний контроль над харчовою промисловістю; заборонено використання небезпечних для здоров´я консервантів та ліків. Теодор Рузвельт(1858 - 1919)

Номер слайду 21

“Нова демократія” Вільсона. Президент від демократичної партії з 1913 до 1921 р. Скоротив митні ставки на сировину, продовольство, метал, продукцію легкої промисловості, що експортувалися США. Прибутковий податок у розмірі 1 – 6 %. Державний контроль над банками та іншими кредитно-фінансовими установами. Впроваджено кредити для фермерів з низькими відсотками. Вудро Вільсон(1856 - 1924)

Номер слайду 22

Депутатів сенату обирали на загальних виборах штатів. Продовжено боротьбу з нечесною конкуренцією. Для залізничників встановлено 8-годинний робочий день. Державні службовці отримали право на допомогу в зв´язку з каліцтвом, отриманим на виробництві. Узаконено діяльність профспілок. Демократія Вільсона

Номер слайду 23

Колоніальна політика. Основний напрям колоніальної експансії – Південна Америка та басейн Тихого океану.

Номер слайду 24

Зовнішня політика СШАПродовжує діяти “доктрина Монро”: “Америка для американців”.1896 р. – приєднання Гавайських островів до США. Кінець ХІХ ст. – створення Панамериканського союзу під егідою США з метою обміну економічною інформацією. Зростання військово-морського флоту. Відкрите втручання у внутрішні справи латиноамериканських держав.“Дипломатія долара”: надання позик країнам Латинської Америки, що ставило їх у залежність від США.

Номер слайду 25

Зовнішня політика США1898 р. – перемога США в американо-іспанській війні:Іспанія відмовилася від прав на острови Карибського басейну;Куба формально залишалася незалежною, але під контролем США.

Номер слайду 26

У торгівлі з Китаєм запропоновано доктрину “рівних можливостей” і “відчинених дверей” з метою поширення впливу на Далекому Сході. Зовнішня політика США

Номер слайду 27

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал з підручника - § 20. Скласти таблицю”Внутрішня політика президентів США початку ХХст.”

pptx
Додав(-ла)
Tokaruk Svitlana Ivanivna
До підручника
Всесвітня історія 9 клас (Гісем О.В., Мартинюк О.О.)
Додано
29 березня
Переглядів
310
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку