Презентація "Стабільність екосистем".

Про матеріал
Екосистеми — це складні структури, що функціонують як єдине ціле, у яких усі компоненти у той чи той спосіб взаємопов’язані. Стійкість — невіддільна властивість екосистем. Виключення однієї ланки трофічної мережі неминуче позначається на всіх інших її учасниках; зникнення одного виду призводить до порушення рівноваги всієї системи.
Перегляд файлу

imageСтабільність екосистем

 

 

Стабільність екосистеми здатність екосистеми

зберігати свою структуру й функціональні особливості при дії зовнішніх факторів.

image

image

image
Залежно від здатності image екосистем підтримувати image

свою динамічну рівновагу image їх поділяють на: image

image

image

Динамічно стійкі. (екосистема стійко функціонує в широкому діапазоні змін навколишніх впливів і має багато взаємозамінних видів.)

imageДинамічно нестійкі. (екосистема функціонує в обмеженому діапазоні змін навколишніх впливів і має небагато взаємозмінних видів.)

 

 

Сукцесії - спрямовані послідовні зміни угруповання організмів, які із часом призводять до перетворення самої екосистеми. Наприклад: заболочування лісу.

image

imageРозрізняють первинну та вторинну сукцесії. Сукцесія може розпочинатися на територіях, де раніше не мешкали живі організми (скелі, потоки вулканічної лави, схили гір після сходження лавин, сипучі піски); таку сукцесію називають первинною.

image

Вторинна сукцесія виникає, наприклад, після пожежі чи іншої катастрофи, що зруйнувала екосистему, яка існувала на цій території раніше. Вторинна

сукцесія відбувається швидше, оскільки не потребує ґрунтоутворення. До

imageтого ж організми чи їхні захищені форми (спори, насіння), що вижили в катастрофі, одразу стають основою для початку сукцесії. Однак повне відновлення дозрілої клімаксної екосистеми може тривати 100-300 років.

image

imageЗгідно із визначенням, запропонованим на конференції ООН у 1992 році, біологічне різноманіття — це варіабельність живих організмів зі всіх джерел. Зазвичай, коли говорять про біорізноманіття, передусім мають на увазі видове різноманіття, що не зовсім правильно. Термін «біорізноманіття» стосується як різноманіття організмів у межах виду, так і різноманіття самих видів і навіть різноманіття екосистем.

Емблема Конвенції ООН про біорізноманіття

Основні етапи формування сукцесій:

Процес сукцесії починається із заселення лишайниками, нижчими грибами і рослинами.(піонери)

Процес сукцесії починається із заселення лишайниками, нижчими грибами і рослинами.(піонери)

Завершується сукцесія формуванням зрілих (клімаксних) екосистем з максимально можливим у даних природних умовах ступенем стійкості.

image

image
image  Дякую за увагу!                               image

image

pdf
Пов’язані теми
Біологія, 9 клас, Презентації
До підручника
Біологія 9 клас (Шаламов Р.В., Носов Г.А., Литовченко О.А., Каліберда М.С.)
Додано
18 серпня
Переглядів
51
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку