Презентація STEM-освіта в Україні, початкова школа

Про матеріал
STEM-освіта– це низка програм та експериментів, в яких поєднуються природничо-наукові компоненти та інноваційні технології, математика, читання, мова, англійська мова наука, мистецтво, інженерія) STEM-уроки, заняття формують особливий стиль мислення. Дитина стає послідовнішою, і водночас не боїться шукати альтернативи. На заняттях учні самі шукають шляхи подолання проблеми. Така самостійність тренує вміння планувати роботу і розділяти задачі на частини. Так дитина вчиться аналізувати інформацію, захищати власну думку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Що таке STEM-освіта і чому вона така популярна? Вчитель Василенкова Світлана Вікторівна

Номер слайду 2

STEM-освіта– це низка програм та експериментів, в яких поєднуються природничо-наукові компоненти та інноваційні технології, математика, читання, мова, англійська мова наука, мистецтво, інженерія) Сучасне суспільство вимагає, щоб підростаюче покоління креативно мислило, могло створювати інновації.

Номер слайду 3

Не навчайте дітей так, як навчали вас, - вони народились в інші часи....

Номер слайду 4

Останнім часом в освітньому просторі України набирає обертів світовий тренд STEM-освіти. Вперше саме про такий підхід заговорили у США ще у 1980-х.

Номер слайду 5

STEM-уроки, заняття формують особливий стиль мислення. Дитина стає послідовнішою, і водночас не боїться шукати альтернативи. На заняттях учні самі шукають шляхи подолання проблеми. Така самостійність тренує вміння планувати роботу і розділяти задачі на частини. Так дитина вчиться аналізувати інформацію, захищати власну думку. План заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні, затвердженою Міністерством освіти і науки України відповідно до законів України. Розроблені «Методичні рекомендації щодо впровадження SТЕМ-освіти у загальноосвітніх навчальних закладах України.

Номер слайду 6

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ STEM-ОСВІТИ В УКРАЇНІ • Закони України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про інноваційну діяльність» • Укази Президента України: «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» • Концепція державної системи професійної орієнтації населення (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 842 від 17 вересня 2008 року) • Рішення Колегії Міністерства освіти і науки України «Про форсайт соціо-економічного розвитку України на середньостроковому (до 2020 року) і довгостроковому (до 2030 року) часових горизонтах (в контексті підготовки людського капіталу)» • Концептуальні засади реформування середньої школи «Нова українська школа» • Наказ МОН України «Про проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр) на 2017-2021 роки» • Упровадження STEM-освіти, окреслене у Плані заходів МОН України на 2016-2018 роки •

Номер слайду 7

STEM = Science, Technology, Engineering, Mathematics - акронім слів: природничі науки, технологія, інжиніринг, математика англійською мовою. STEAM = Science, Technology, Engineering, Arts, and Mathematics - акронім слів: природничі науки, технологія, інжиніринг, мистецтво, математика англійською мовою. STREAM = Science, Technology, Reading+WRiting Engineering, Arts, and Mathematics - акронім слів: природничі науки, технологія, читання + письмо, інжиніринг, мистецтво, математика.

Номер слайду 8

У чому ж все-таки переваги STEM-освіти?В Україні поширеною є проблема незацікавленості дітей у навчанні. Давати чисто навчальний матеріал, без можливості його застосування на практиці — неефективно і недоцільно. У цьому основна перевага STEM-освіти , яка дозволяє змінити форму викладання — урок не сфокусований на вчителі, у центрі уваги завжди знаходиться вирішення проблеми. Учні шукають рішення не в теоретичному матеріалі, а відразу вчаться на практиці, роблячи спроби та помилки. У порівнянні зі звичайної освітою STEM дає дітям набагато більше самостійності. STEM вчить дитину бути більш самостійною та відповідальною, оскільки вона переймає навички критичного мислення.

Номер слайду 9

Навчання за основними напрямками STEM-освіти дозволить сформувати в учнів найважливіші характеристики, які визначають компетентного фахівця:уміння побачити проблему;уміння побачити в проблемі якомога більше можливих сторін і зв’язків;уміння сформулювати дослідницьке запитання і шляхи його вирішення;оригінальність, відхід від шаблону;здатність до абстрагування або аналізу;здатність до конкретизації або синтезу;гнучкість як уміння зрозуміти нову точку зору і стійкість у відстоюванні своєї позиції.  

Номер слайду 10

Засоби для здійснення STEM-навчання: Лабораторні прилади Робототехнічні системи. Вимірювальні комплекси та датчики. Конструктори, моделіЕлектронні пристрої: 3 D принтери, комп”ютери, цифрові проектори, проекційні екрани різноманітних моделей, оверхед-проектори, копі-дошки, інтерактивні дошки, документ-камери, проекційні столики…

Номер слайду 11

Сьогодні в Україні вже робляться перші кроки впровадження системи навчання STEM. Ефективним засобом формування компетентностей є проектна діяльність. Виконання STEM-проектів передбачає інтегровану дослідницьку, творчу діяльність учнів, спрямовану на отримання самостійних результатів під керівництвом учителя.

Номер слайду 12

-Великі затрати часу на підготовку уроку.-Довготривалість проекту.-Недостатня матеріальна-технічна база. . Недоліки та труднощі у використанні STEАM-освіти:

Номер слайду 13

Природничі науки

Номер слайду 14

Дослідницька діяльність

Номер слайду 15

Математика+інжиніринг

Номер слайду 16

Читання+письмо+мистецтво

Номер слайду 17

Технологія + Мистецтво + Англ.мова

Номер слайду 18

Проєктна діяльність

Номер слайду 19

Природнича

Номер слайду 20

Математична

Номер слайду 21

Дизайн

Номер слайду 22

Дизайн

Номер слайду 23

Читання +мова+ Руханка

Номер слайду 24

т. Отже, переваг використання STEАM-освіти значно більше, ніж недоліків. Успіх впровадження педагогічних інновацій залежить від багатьох чинників, і в першу чергу від рівня обізнаності та готовності вчителів до їх використання.

Номер слайду 25

STEM-освіта – це спосіб допомогти сьогоднішнім дітям завтра стати новаторами, цілеспрямованими, творчими і надійними ланками команди, суспільства, країни. Така система освіти вчить жити в реальному швидкозмінному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити, бути творчою особистістю.

pptx
Додано
4 січня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку