Презентація "Їстівні та отруйні гриби"

Про матеріал
У презентації представлено особливості поширених їстівних грибів України та їх отруйних двійників.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему: Отруйні і їстівні гриби. Учитель біології і хімії Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.Є. Корнійчука Христинівської міської ради Черкаської областіРибачок Наталія Борисівна

Номер слайду 2

У презентації назви їстівних грибів виділені зеленими фігурами, а отруйних - червоними. Слайди розташовані в основному таким чином: спочатку показано їстівні гриби, а потім їх отруйні «двійники».

Номер слайду 3

Білий гриб. Колір шапинки від світло- до темно-коричневого кольору. Знизу шапинка білого чи світло-сірого відтінку.

Номер слайду 4

Польський гриб. Дуже схожий до білих грибів. Але шапинка знизу жовтого відтінку, ніжка дещо тонша.

Номер слайду 5

Чортів гриб. На відміну від білого і польського грибів знизу шапинка і ніжка мають рожевий, інколи коричневий колір. Упізнати його дуже легко – він швидко синіє на зломі!

Номер слайду 6

Дощовик справжній Ззовні не відрізнити від отруйного дощовика несправжнього. Проте на зломі ці гриби мають бути обов‘язково білого кольору. У окремі роки можуть досягати просто гігантських розмірів. У нас теж вони часто зустрічаються, переважно після серпневих дощів.

Номер слайду 7

Дощовик несправжній. Молодий гриб ззовні нічим не відрізняється від свого їстівного родича, проте в середині плодове тіло не білого, а сірого кольору. При достиганні плодове тіло ззовні стає коричневим, а внутрішня частина плодового тіла темніє.

Номер слайду 8

Опеньок справжній. Може мати різні відтінки коричневого і навіть жовтого кольору шапинки в залежності від місцезростання. Має три характерні риси: залишки покривала на ніжці, характерний візерунок на шапинці та білий колір нижньої частини шапинки.

Номер слайду 9

Опеньок несправжній. Відсутність залишків покривала і характерного візерунку на шапинці. Зафарбована нижня частина шапинки.

Номер слайду 10

Зморшок їстівний. Раньовесняний гриб наших лісів. Зустрічається у квітні-червні, проте може з‘являтися і восени (серпень-жовтень).

Номер слайду 11

Строчок Усі чотири види строчків, що ростуть на території України, дуже отруйні. Утворюють плодові тіла, як і зморшки, весною. Розпізнати можна за складчастою шапинкою.

Номер слайду 12

Маслюк звичайний. Один з найсмачніших грибів. Росте у соснових лісах. Його ви не сплутаєте з жодним іншим. У маслят - коричнева шкірка на шапинці, що вкрита слизом. Вона легко знімається.

Номер слайду 13

Підберезник звичайний. Схожий на білий гриб, проте росте не в дубових лісах, а у березняках. Має ніжку із характерним «строкатим» забарвленням.

Номер слайду 14

Підосичник звичайний. Дуже схожий на підберезник, особливо «строкатою» ніжкою. Але шапинка у цього гриба забарвлена у різні відтінки червоного кольору.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мараренко Валентина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Слайчук Ольга Валеріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
8 травня 2021
Переглядів
18692
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку