Презентація "Структура сучасного уроку"

Про матеріал

Пропоную презентацію "Структура сучасного уроку", яка стане помічником вчителю. Тут можна знайти структури різних типів уроків: уроку вивчення нового матеріалу; уроку закріплення нового матеріалу; уроку повторення; уроку перевірки знань; уроку використання знань, умінь та навичок; комбінованого уроку.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Структура сучасного уроку Підготувала вчитель початкових класів ЗНВК №42 Косса І. В.

Номер слайду 2

Не навчайте дітей так, як навчали вас,- вони народились в інші часи… Учитель повинен свідомо йти в ногу із сучасністю. А. Дістервег

Номер слайду 3

Сучасний урок – спільна творчість учителя й учнів Учителю, будь сонцем, яке випромінює людське тепло, будь грунтом, збагаченим ферментами людських почуттів, і сій знання не тільки в пам’яті та свідомості своїх учнів, а й у душах і серцях. Ш. Амонашвілі

Номер слайду 4

Для сучасного уроку характерними ознаками є: - гуманітарний потенціал і гуманізація навчання; - варіативність і гнучкість структури уроку; - спрямованість уроку на особистість учня; - системний підхід до побудови уроку та процесу навчання; - спрямованість уроку на головне – генералізація навчання; - повне засвоєння нового матеріалу на уроці; - оптимізація форм роботи на уроці; економія часу в шкільному навчанні. Сучасний урок – це урок демократичний. Він проводиться не для учнів, а разом з ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою.

Номер слайду 5

Структура сучасного уроку- це послідовність окремих етапів уроку, їх логічне взаєморозміщення, а також взаємозв'язок етапів уроку й варіанти їхньої взаємодії між собою, що виникають у процесі навчання.

Номер слайду 6

Структура сучасного уроку:І. Самовизначення до діяльності (організаційний момент):1. Створення ситуації успіху;ІІ. Перевірка домашнього завдання:1. Визначення помилок та їх виправлення.ІІІ. Підготовка учнів до активного й свідомого засвоєння нового матеріалу:1. Постановка навчальної проблеми;2. Повідомлення теми і мети уроку;3. Сприймання та осмислення нового матеріалу;ІV. Засвоєння нових знань:1. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань учнів;2. Активізація розумової та пошукової діяльності учнів;3. Засвоєння навчального матеріалу; V. Закріплення нових знань:1. Поглиблення й осмислення учнями нового матеріалу;2. Закріплення навчального матеріалу на практиці;3. Відтворення основних ідей нового матеріалу;VІ. Рефлексія:1. Підбиття підсумків уроку;2. Мотивація домашнього завдання;

Номер слайду 7

Основні етапи сучасного уроку:1. Організаційний момент, зовнішньою і внутрішньою(психологічною) готовністю учнів до уроку;2. Перевірка домашнього завдання;3. Перевірка знань та навичок учнів для підготовки до нової теми;4. Постановка мети уроку перед учнями;5. Організація сприйняття та осмислення нової інформації;6. Первинна перевірка розуміння нової інформації;7. Організація засвоєння засобів діяльності шляхом озвучення інформації і вправ по її використанню (в тому числі зміна варіантів) по зразку;8. Творче застосування й добування знань, освоєння засобів діяльності шляхом рішення проблемних задач, побудованих на основі раніше освоєних знань та навичок;9. Узагальнення досліджуваного на уроці й введення його в систему раніше засвоєних знань;10. Контроль над результатами навчальної діяльності, здійснюваний вчителем і учнями, оцінка знань;11. Домашнє завдання до наступного уроку;12. Підведення підсумків уроку

Номер слайду 8

Є різні типи сучасного уроку:1. Урок вивчення нового матеріалу;2. Урок закріплення нового матеріалу;3. Урок повторення; 4. Урок перевірки знань;5. Урок використання знань, умінь та навичок;6. Комбінований урок.

Номер слайду 9

Структура уроку вивчення нового матеріалу:1. Первинне введення матеріалу з урахуванням закономірностей процесу пізнання при високій осмисленій активності учнів;2. Демонстрація матеріалу, який учні повинні вивчити;3. Мотивація запам’ятовування й тривалого збереження в пам’яті;4. Повідомлення або актуалізація техніки запам’ятовування (робота з опорними для пам’яті матеріалами, смислове групування …);5. Первинне закріплення під керівництвом вчителя за допомогою прямого повторення, часткових висновків;6. Контроль результатів первинного запам’ятовування;7. Регулярне системне повторення через короткі, а потім через більш великі проміжки часу в відповідності з різними вимогами до відтворення, у тому числі й з диференційованими завданнями;8. Внутрішнє повторення й постійне застосування отриманих знань і навичок для придбання нових;9. Часте включення опорного матеріалу для запам’ятовування в контроль знань, регулярна оцінка результатів запам’ятовування й застосування.

Номер слайду 10

Структура уроку закріплення нового матеріалу:1. Повідомлення учням мети роботи, яку необхідно виконати;2. Відтворення учнями знань, умінь і навичок, які будуть потрібні для виконання перевірочних вправ;3. Ознайомлення з новими вміннями, показ зразка формування;4. Виконання вправ на їх засвоєння;5. Виконання вправ на їх закріплення;6. Тренувальні вправи по зразку, алгоритму, інструкції;7. Вправи на використання знань, умінь, навичок в подібних ситуаціях;8. Вправи творчого характеру;9. Підсумки уроку;10. Домашнє завдання.

Номер слайду 11

Структура уроку повторення:1. Організація початку уроку;2. Постановка навчальних, виховних та розвиваючих задач;3. Перевірка домашнього завдання, направлена на повторення основних понять, знань, умінь, способів діяльності(практичної та теоретичної). На минулому уроці, знаючи про наступне повторення, необхідно підібрати відповідне домашнє завдання;4. Підведення підсумків повторення, перевірка результатів роботи на уроці;5. Домашнє завдання.

Номер слайду 12

Структура уроку перевірки знань:1. Організація початку уроку. Тут необхідно створити спокійну, ділову обстановку. Діти не повинні боятися перевірочних і контрольних робіт або дуже хвилюватися, так як вчитель перевіряє готовність дітей к подальшому вивченню матеріалу;2. Постановка задачі уроку. Вчитель повідомляє учням, який матеріал він буде перевіряти або контролювати. Просить, щоб учні пригадали ключові правила й користувалися ними при роботі. Нагадує, щоб вони обов’язково самостійно перевірили свою роботу перш ніж здавати її вчителю;3. Викладення змісту контрольної або перевірочної роботи (задачі, приклади, диктант, твір або відповіді на запитання …). Завдання по об’єму або степеню важкості повинні відповідати програмі та бути посильними для учнів.4. Підведення підсумків уроку. Вчитель вибирає найкращі роботи учнів, аналізує допущені помилки в інших роботах і організовує роботу над помилками (іноді на цей процес відводиться наступний урок);5. Визначення типових помилок и пробілів в знаннях та умінь, а також шляхів їх знищення та вдосконалення знань та умінь.

Номер слайду 13

Структура уроку використання знань, умінь та навичок:1. Організаційний момент;2. Вступне слово вчителя, в якому він підкреслює значення матеріалу вивченої теми або тим, що пояснює мету та план уроку;3. Виконання учнями індивідуально або колективно різних: усних, письмових завдань узагальнюючого та систематизую чого характеру.;4. Перевірка виконання робіт, корегування(при необхідності обговорюються моменти в яких були допущенні помилки);5. Формування висновків по вивченому матеріалу;6. Оцінка результатів уроку;7. Підведення підсумків;8. Домашнє завдання(не завжди).

Номер слайду 14

Структура комбінованого уроку :1. Організація початку уроку;2. Перевірка домашнього завдання, постановка мети уроку;3. Підготовка учнів до сприйняття нового навчального матеріалу ( актуалізація знань та практичних на розумових навичок);4. Вивчення нового матеріалу, в тому числі й пояснення, розбір теми у практичному застосуванні;5. Закріплення матеріалу, вивченого на уроці та раніше вивченого, зв’язаного з новим;6. Узагальнення й систематизація знань та умінь, зв’язок нових з отриманими та систематизованими;7. Підведення підсумків та результатів уроку;8. Домашнє завдання;9. Підготовка, необхідна учням для вивчення нової теми (не завжди).

Номер слайду 15

Сучасний урок – це урок демократичний. Він проводиться не для учнів, а разом з ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою. Тому урок повинен бути сучасним у самому широкому розумінні цього слова. Не дивлячись на бурхливі зміни в суспільному житті, інноваційні підходи до вирішення освітянських проблем, урок як класична форма в системі роботи загальної середньої освіти є стержнем організації навчально-виховного процесу. Висновки:

Номер слайду 16

Дякую за увагу! Успіхів вам у роботі!

Номер слайду 17

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
3.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
3.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Вовкоріз Тетяна Петрівна
    Загальна:
    3.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    4.0
pptx
Додано
4 квітня 2018
Переглядів
4117
Оцінка розробки
3.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку