Презентація. "Ступені порівняння якісних прикметників"

Про матеріал
Дистанційний урок укр. мови у 6 класі на тему: "Ступені порівняння прикметників". Мета уроку: повторити та поглибити знання учнів про групи прикметників за значенням; дати відомості про ступені порівняння якісних прикметників та їх творення, формувати вміння шестикласників правильно утворювати ступені порівняння, правильно й доречно вживати їх у мовленні; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, спостережливість; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ступені порівняння якісних прикметників. Крайнюкова К. В.

Номер слайду 2

Мета уроку: повторити та поглибити знання учнів про групи прикметників за значенням; дати відомості про ступені порівняння якісних прикметників та їх творення, формувати вміння шестикласників правильно утворювати ступені порівняння, правильно й доречно вживати їх у мовленні; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, спостережливість; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: хмаринка слів, опорна схема «Ступені порівняння прикметників»

Номер слайду 3

ПЕРЕБІГ УРОКУ: I. ОРГАНІЗАЦІЙНІ МОМЕНТИII. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ IІI. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Номер слайду 4

І. Організаційний момент Любі діти, на уроці ми дізнаємося, чому небо сьогодні не може бути «блакитнішим», ніж учора. Чому готовішими до уроку ми вже не будемо . Тому прошу всіх активно та разом дати відповіді на запитання.1) Міні-інтерв'ю. Після привітання даю чітку інструкцію: "Інтерв'ю за 1 хвилину. Відповідаємо прикметниками.- Яким був попередній урок? (важким, цікавим…)-- З яким настроєм ви прийшли на урок?( гарним, сумним, надзвичайно веселим…)- А яка зараз повинна бути обстановка на уроці, щоб ви змогли засвоїти нову тему? ( робоча)- Отже, давайте створимо таку робочу атмосферу.

Номер слайду 5

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Мотивація навчальної діяльності1. Перевірка домашнього завдання. Запишіть прикметники у три колонки: якісні, відносні та присвійні. Рожевий, кислий, радісний, вишневий, заячий, людський, ведмежий, суворий, дубовий, справжній, веселий, щасливий, смачний, чарівний, стрункий, блідий, Наталчин, буйний, особовий, носовий, степовий, воронячий, бадьорий.

Номер слайду 6

2. Перед вами хмаринка зі слів. У ній перемішалися прикметники. Ваше завдання – відшукати прикметники та розподілити їх за трьома розрядами.

Номер слайду 7

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку VІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу Опрацювання теоретичного матеріалу. Опрацювання опорної схеми з теми.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

V. Закріплення знань, умінь та навичок учнів. Утворіть, якщо можливо, форми ступенів порівняння від наведених прикметників. Веселий, , радісний, поганий, обґрунтований, гожий,білуватий, дерев’яний, респектабельний, широченний, прекрасний,чудовий, сучасний, нездійсненний, міцний, дужий, салатовий, синій,легковажний, сіро-синій, буланий

Номер слайду 10

Тестові завдання

Номер слайду 11

1. Від яких якісних прикметників не можна утворити ступені порівняння? А) вологий, милий, розумний;В) охайний, веселий, працьовитий;Г) білявий, готовий, тонесенький.2. Укажіть характеристику, яка не стосується найвищого ступеня порівняння прикметників: А) указує, що певний предмет переважає всі інші за якою-небудь ознакою;Б) має дві форми – просту і складену;В) проста форма утворюється від звичайного прикметника за допомогою суфікса –ш (-іш-), а складена – поєднанням слів більш або менш і прикметника.

Номер слайду 12

3. Укажіть ступінь порівняння та форму прикметників найбільш стиглий, найменш гарячий: А) вищий ступінь, складена форма. В) найвищий ступінь, проста форма;Г) найвищий ступінь, складена форма.4. Укажіть рядок, у якому допущено помилку у творенні однієї з форм ступенів порівняння прикметників: А) талановитіший, більш вразливий, найскладніший, яскравіший;Б) гірший, біліший, менш щедрий, якнайглибший;Г) бадьоріший, самий відомий, салатовіший, пречудовіший.

Номер слайду 13

VІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія. Сьогодні я дізнався…Було цікаво…Було складно…Я зрозумів, що…Тепер я зможу…Я навчився…VІІ. Домашнє завдання

Номер слайду 14

Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника ст. 157-163;Вправа 379, с. 158.

pptx
Додано
23 лютого 2022
Переглядів
485
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку