Відомий французкий піаніст Річард Клайдерман підкорив Європу витонченими аранжуваннями, у яких разом з фортепіано звучать електрогітари, сучасні ударні, синтезатори.
Номер слайду 3
Репертуар музиканта не обмежується одним стилем. Його інтереси різнобічні: під класичних творів до джазових. Та все ж Річард Клайдерман — це передусім майстер романтичних настроїв. Недарма його називають «принцом романтики».
Номер слайду 4
Пригадайте Місячну сонату Людвига ван Бетховена, першу частину якої ви слухали на уроках музичного мистецтва минулого року. Чому соната отримала току назву? Послухайте цей твір в аранжуванні Річарда Клайдермана. У 1802 році у Відні була опублікована «Місячна соната»
Номер слайду 5
Я у світі музики: сприймаю, розумію. Людвиг ван Бегховен, Місячна соната в аранжуванні Р. Клайдормана. Чи змінилася музика? Який емоційний стан викликала ця музика?
Номер слайду 6
Упродовж свого нетривалого життя (31 рік) австрійський композитор Франц Шуберт написав велику кількість творів. Саме завдяки йому жанр пісні увійшов у класичну музику і набув художньої досконалості, Шуберт є автором понад 600 пісень, зокрема, на вірші Йоганна Гете, Генріха Гейне та інших відомих німецьких постів. Сучасна інтерпретація «Серенади», яку композитор написав на вірші Л. Рельштаба, сьогодні вражає своєю динамікою й енергією.
Номер слайду 7
Франц Шуберт, «Серенада» в класичному виконанні та в аранжуванні Р. Клайдермана. Який характер музики? Які зміни відбулися у процесі аранжування? Поміркуйте, що отримала нового і що втратила музика у процесі аранжування.
Номер слайду 8
Річард Клайдерман, справжнє ім'я — Філіпп Паже (народ у 1953 р.) — французький піаніст, аранжувальник, виконавець класичної та етнічної музики, а також музики до кінофільмів Народився в столиці Франції. Коли Філіппу виповнилося шість років, дід подарував йому старе піаніно, і цей подарунок назавжди визначив долю хлопчика. Філіпп сумлінно репетирував годинами щодня, учився читати з нотного аркуша (у той час це виходило в нього навіть краще, ніж говорити рідною французькою), і вже за два роки хлопчик переміг в місцевому конкурсі талантів
Номер слайду 9
Довгоочікувані зміни в житті музиканта відбулися в 1976 p., коли Філіпп виконав «Баладу для Аделіни», яку замовила одна французька компанія звукозапису. Саме тоді з’явився його псевдонім Річард Клайдерман. Успіх пісні перевершив всі найсміливіші очікування продюсерів: наклад хіта становив понад 22 мільйони копій.
Номер слайду 10
У різні періоди своєї блискучої кар'єри Річард Клайдерман співпрацював з багатьма відомими музикантами, та найбільшим творчим успіхом піаніста вважають його роботу з Королівським філармонічним оркестром.
Номер слайду 11
Я у світі музики: досліджую, дію1. Перегляньте репродукції відомого французького художника-імпресіоніста Клода Моне. Поміркуйте, чи співзвучнії ці картини із твором Ф. Шуберта «Серенада». Чому? Які образи навіює музика?
Номер слайду 12
2. У вільну хвилинку знайдіть в Інтернаті аудіозаписи з аранжуваннями Річарда Клайдормана інших класичних творів. Послухайте їх і поділіться враженнями з однокласниками.