З’ясувати особливості судового, духовного, соціально-побутового красномовства; формувати уміння розрізняти його види, аналізувати, створювати власні промови; розвивати навички критичного мислення.
Судове красномовство - галузь риторики, що є системою ідей, положень, поглядів про майстерність судоговоріння і закономірності професійного мовлення представників правосуддя. Це ораторські виступиюристів, підсудного та цивільних осіб у процесі розгляду судової справи з позицій законодавства. Розрізняють два види судового красномовства: кримінальне та цивільне.
Номер слайду 3
Релігійне (церковно-богословське) красномовство — це вид словесного мистецтва, тобто промови священнослужителів на релігійну тематику або оцінка тієї чи тієї церковної, світської події через релігійні канони. Церковне красномовство — це проповіді, бесіди, напучення, коментування Біблії. Основним жанром церковного ораторства є проповідь-коментар до Біблії. Гомілетика (від гр. homile tike — мистецтво спілкування) — один із видів красномовства, що вивчає правила побудови церковної проповіді.
Номер слайду 4
Соціально-побутове красномовство — це висловлення з приводу якоїсь важливої події в приватному житті. Жанри суспільно-побутового красномовства: ювілейні промови, вітальне слово, застільне слово (тости), надгробне слово (поминальне).
Номер слайду 5
Головні принципи побудови вітального виступу — щирість, тактовність, оригінальність, почуття міри. Привітання поділяють на офіційні й неофіційні.
Номер слайду 6
КОМПОЗИЦІЯ ПРИВІТАННЯ: Звертання до адресата ( у кличному відмінку);Вказівка на привід для привітання (подія);Похвала ( компліментарна частина);Побажання.