Однак театр все ж знайшов нові видовищні форми. Розвиток йшло в двох напрямках: ренесансної "наукового комедії" і народної комедії-імпровізації - "комедії дель арте".
В епоху Відродження, батьківщиною якого була Італія, спостерігається підйом у більшості видів мистецтва. Оскільки релігійні основи слабшали, це істотним чином вплинуло на європейській культурі - у ній знову стали затребувані і засяяли новими гранями ідеали античності, раніше відкидаємо церквою як язичницькі. Зміни йшли і у всіх аспектах театрального життя: з'являлися нові жанри, форми, театральні професії, мінялися і принципи театрального мистецтва. Незважаючи на підйом мистецтва в Італії театр тут не досяг таких висот, як образотворче мистецтво або архітектура, яка все ж відклала відбиток на розвиток театру: поряд з традиційними античними театрами будувались і нові, що поєднують сцену і глядацьку залу. Поява повноцінних будівель з дахом розширило можливості театру: у постановках стали по-новому використовувати музику, світло, декорації, а це призвело до становлення і бурхливого розвитку нової театральної форми - класичної опери. В Італії зародився оперне мистецтво користувалося великим успіхом
Номер слайду 3
Драматургія античних авторів вивчалася дуже детально. Одного разу у професора університету Помпония Літо (1427 - 1497), потім заснував "Римську академію", члени якої стали послідовними прихильниками античності, вперше античні комедії були прочитані в особах. Пізніше з'явилася мода розігрувати ці комедії латинською мовою. Однак театр все ж знайшов нові видовищні форми. Розвиток йшло в двох напрямках: ренесансної "наукового комедії" і народної комедії-імпровізації - "комедії дель арте".
Номер слайду 4
У "наукового комедії" театр Ренесансу знайшов повноту життя. З назви зрозуміло, що в ній простежувалася прямий зв'язок з античністю, але ідеологія гуманізму внесла свої корективи, оскільки п'єси писалися вченими-гуманістами. Перша "вчена комедія" була написана Лудовико Аріосто (1474-1533). Її дія розгорталося в часи античності, були присутні ті ж персонажі з типовими характерами, збереглися деякі особливості давньоримської комедії: поділ на акти, динамічна роль слуг. У творах присутні яскраві і живі сцени, колоритні деталі, але мова змінився на літературний. Теоретиками були розроблені принципи професійного сценічного театру. Осмислення канонів драматургії стало важливою тенденцією становлення нового театру
Номер слайду 5
Спочатку постановки "наукового комедії" мали шалений успіх. Найкращими зразками "наукового комедії" є твори відомого політичного діяча і письменника Ніколо Макіавеллі (1469-1527) "Мандрагора" і "Каландрия", що зробили прорив у італійської драматургії. Ці п'єси були сповнені новеллистическими рисами, їх сюжет був побудований на сімейних колізій, характерних для італійського суспільства. Ренесансний реалізм голосно заявив про себе.