Гасло уроку«Уважно слухаємо, швидко сприймаємо,нові знання ми здобуваємо!»
Номер слайду 3
«Мозковий штурм»Яка частина слова є змінною?Що потрібно зробити, щоб визначити закінчення у слові?Що називається основою слова?З яких частин складається основа?Що ми називаємо коренем слова?
Номер слайду 4
Хвилинка каліграфіїСс сп иб ас бі
Номер слайду 5
Тренувальні вправи. Гра «Знайди зайве слово».
Номер слайду 6
Тема уроку. Корінь слова. Спільнокореневі слова.
Номер слайду 7
Грибочок. Гриб. Грибник. Грибний суп
Номер слайду 8
Запам'ятай корінь - це ЗАПАМ’ЯТАЙ!Корінь – це спільна частина споріднених слів. Споріднені слова також називають спільнокореневими.
Номер слайду 9
Корінь - багатозначне слово. Дуб Корінь - основна, значуща частина слова. Сторінка ерудита. Х= 15 Корінь - орган рослини. Корінь є у зубові. Корінь ми шукаємо у рівнянні. Корінь - початок, джерело чого-небудь.
Номер слайду 10
Робота в парах. Прочитайте підкреслені слова. Доберіть до них із запропонованих слів спільнокореневі: землянка, людяний, земляний, людина.
Номер слайду 11
Тренажер «Спишіть. Доведіть, що це споріднені слова». Береза, березова, березняк, березень. Бондар, бондарівна, бондарня, бондарювати.
Номер слайду 12
Фізкультхвилинка.
Номер слайду 13
Робота з підручником. Вправа 117, с. 55
Номер слайду 14
Розвиток зв'язного мовлення.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
«Мікрофон»Тепер я знаю: Що корінь – це … Споріднені слова ще називають … Щоб правильно виділити корінь, треба … Різнокореневі слова тільки …
Номер слайду 21
Домашнє завдання1)Правило с.55-56; Вправа 118, с.562) Дібрати завдання для удосконалення вміння добирати спільнокореневі слова та визначати корінь