Презентація "Температура"

Про матеріал

Поняття "температура" учням знайоме ще з початкової школи. Але вони продовжують розширювати свої знання про температуру на уроках фізики при вивченні теми "Основи молекулярно-кінетичної теорії" в 10 класі.

Презентація "Температура" розширює знання учнів про теплову рівновагу, історію виникнення термометра, види термометрів, температурні шкали.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Ми добре знаємо, як відрізняються холодні і гарячі тіла. На дотик ми можемо визначити, яке тіло нагріте більше, і говоримо, що це тіло має вищу температуру.

Номер слайду 3

Теплова рівновага Якщо привести в контакт два тіла – холодне і гаряче, то холодне тіло почне нагріватися, а гаряче – остигати. Температура кожного з цих тіл змінюватиметься доти, доки їх температури не зрівняються

Номер слайду 4

Температура Температура – це фізична величина, яка характеризує стан теплової рівноваги і є мірою середньої кінетичної енергії руху частинок, з яких складається тіло. Зі зміною температури тіла змінюються й інші властивості тіл: вони можуть стати більшими або меншими за розмірами; перейти в інший агрегатний стан; краще чи гірше проводити електричний струм.

Номер слайду 5

Вимірювання температури У давнину відомості про погоду записували так:”1657 рік, Генваря, 30-го дня, п'ятниця. День був до обіду холодний і погожий, а після обіду відлига, вночі вітряно. Для вимірювання температури було створено прилад термометр. У його будові використано властивість тіл змінювати об'єм під час нагрівання або охолодження.

Номер слайду 6

Історія виникнення термометра Уперше сконструював термометр видатний італійський учений Галілео Галілей приблизно у 1597 р., він назвав його “термоскопом”.

Номер слайду 7

Термометр Галілея був недосконалим, він не мав нульової поділки. З першою спробою запровадити нуль зустрічаємось в термометрі бургомістра Магдебурга Отто Геріке. Цей термометр складався з мідної кулі з U- подібною трубкою, в якій був спирт. На поверхні спирту в відкритому коліні плавав поплавець, а від нього йшла нитка, перекинута через блок. На кінці нитки висіла фігурка ангела, що тримав у руці паличку, якою він показував поділку шкали,намальованої на стіні будинку.

Номер слайду 8

Види термометрів Рідинні Механічні Газові Електричні Оптичні Електроконтактні

Номер слайду 9

Рідинні термометри Рідинні термометри засновані на залежності зміни об'єму рідини, яка залита в термометр (звичайно це спирт або ртуть), від зміни температури.

Номер слайду 10

Механічні термометри Термометри цього типу працюють за тим же принципом, що і рідинні, але як датчик зазвичай використовується металева спіраль

Номер слайду 11

Газовий термометр Принцип роботи газового термометра полягає в тому, що тиск газу за постійного об'єму зростає зі збільшенням температури.

Номер слайду 12

Електричний термометр Принцип роботи електричних термометрів ґрунтується на зміні опору провідника при зміні температури довкілля

Номер слайду 13

Оптичний пірометр Для вимірювання дуже високих температур застосовують оптичний пірометр. Він вимірює інтенсивність випромінювання розжареної до білого чи до червоного речовини. Інструмент не торкається гарячої речовини, тому оптичний пірометр можна використовувати за температур, які б зруйнували більшість інших термометрів.

Номер слайду 14

Електроконтактний термометр Термометр призначений для сигналізації про досягнення заданої температури або підтримки будь-якої температури в межах робочої шкали в різних установках.

Номер слайду 15

Температурні шкали Шкала Цельсія Шкала Кельвіна Шкала Фаренгейта Шкала Реомюра Шкала Ранкіна Шкала Деліля Шкала Ньютона Шкала Рьомера

Номер слайду 16

Шкала Фаренгейта 0 °C=32 °F Шкала Фаренгейта була запропонована взимку 1709 р. німецьким ученим Габріелем Фаренгейтом. Шкала популярна в США і Великобританії.

Номер слайду 17

Шкала Реомюра °R=1.25 °C У 1731 р. французький учений Рене де Реомюр запропонував температурну шкалу, засновану на використанні спирту, що здатний розширюватися. Шкала нині вийшла з ужитку.

Номер слайду 18

Шкала Цельсія У 1742 р. шведський астроном Андре Цельсій запропонував шкалу, в якій за нуль він обрав температуру суміші води і льоду, а температура кипіння води прирівнювалась до 1000.

Номер слайду 19

Шкала Кельвіна T=t °C+273.15K Шкала Кельвіна була запропонована в 1848 році як точний спосіб виміру температури

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.5
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Ющук Ганна Володимирівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Гринішак Михайло
  на мою думку слайд № 5 зайвий
  Загальна:
  4.0
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  4.0
ppt
До підручника
Фізика (рівень стандарту) 10 клас (Сиротюк В.Д., Баштовий В.І.)
До уроку
МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА
Додано
25 грудня 2018
Переглядів
17073
Оцінка розробки
4.5 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку