Презентація "Тихий океан", 7 клас І частина

Про матеріал
Презентація "Тихий океан" складається з 10 слайдів. Кожен слайд містить коротку інформацію: географічне положення та розміри, рельєф дна океану, клімат і води, де коротко розглядаються основні питання вивчення теми. Закріплення матеріалу є виконання практичної роботи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Тихий океан простягається із заходу на схід на 19 тис. км (майже половина екватора!), а з півночі на південь — на 16 тис. км. Північна межа океану проходить через Берингову протоку. Межі з Атлантичним та Індійським океанами проведені за умовними меридіанами. Екватор поділяє Тихий океан приблизно на дві рівні частини. Океан має овальні обриси, дещо витягнутий із північного заходу на південний схід і найбільш широкий між тропіками. Розташування майже в усіх географічних поясах Землі, за винятком арктичного, зумовлює надзвичайну різноманітність його природи. Географічне положення та розміри

Номер слайду 4

Тихий океан омиває береги всіх материків, крім Африки. Берегова лінія Північної та Південної Америки відносно вирівняна, а поблизу берегів Євразії сильно порізана. Тут лежить багато окраїнних морів: Берингове, Охотське, Філіппінське, Південнокитайське. В океані величезна кількість архіпелагів та окремих островів. На півночі й заході вони утворюють острівні дуги (наприклад Японські, Філіппінські острови). Найбільше у світі скупчення островів — Океанія — зосереджено в центральній і західній частинах океану.

Номер слайду 5

Рельєф дна океану складний (рис. 1, 2). Значна його частина лежить на Тихоокеанській літосферній плиті, яка взаємодіє з іншими плитами. Рельєф дна

Номер слайду 6

До зон їхньої взаємодії прилягають глибоководні жолоби та острівні дуги. Уздовж Маріанських островів на 1500 км простягається найглибший у світі Маріанський жолоб (11 022 м).Із системою глибоководних жолобів і гірських споруд на материках й островах, які оточують океан, пов’язаний майже безперервний ланцюг діючих вулканів, які утворюють Тихоокеанське вогняне кільце. Ложе океану становить понад 65 % площі дна. Воно перетинається численними підводними гірськими хребтами. Найбільшими серед них є Східнотихоокеанське та Південнотихоокеанське підняття. Підводними хребтами та підвищеннями ложе океану поділене на кілька улоговин: Північна, Східна, Південна тощо. На дні океану розташовано понад 10 тис. підводних гір вулканічного походження.

Номер слайду 7

Переважна частина Тихого океану лежить в екваторіальному, субекваторіальних і тропічних поясах. Температура повітря в цих районах коливається від +16 до +24 °С. На півночі океану взимку вона опускається нижче 0 °С, а поблизу берегів Антарктиди такі показники тримаються і в літні місяці. У тропічних широтах над океаном панують пасати, у помірних широтах — західні вітри, а біля берегів Євразії утворюються мусони. Тихий океан — найбільш неспокійний серед усіх океанів. У помірних широтах шторми, викликані сильними вітрами, спостерігаються протягом усієї холодної пори року. Часом вони виникають і влітку. У Південній півкулі, між 40° і 60° пд. ш., сильні вітри нерідко переходять в урагани, здіймаючи хвилі заввишки 35 м. У західній частині океану щороку проносяться руйнівні тропічні циклони — тайфуни, які іноді захоплюють береги Філіппінських і Японських островів, сягають території Східної та Південно-Східної Азії. сприятливий клімат панує в екваторіальних широтах океану. Температура повітря тут становить близько +25 °С і майже не змінюється протягом року. Тут дмуть помірні за силою вітри, іноді буває повний штиль. Урагани трапляються дуже рідко. Клімат і води

Номер слайду 8

Розташування Тихого океану в майже всіх кліматичних поясах Землі є причиною утворення всіх типів поверхневих водних мас, крім арктичних. Через велику площу океану між тропіками середні температури його поверхневих вод вищі, ніж в інших океанах (+17…+37 °С). Середньорічна температура вод між тропіками становить +19 °С, поблизу екватора — +25…+29 °С, біля Антарктиди вона знижується до –1 °С (рис. 3). Солоність поверхневих вод коливається в межах від 30 до 35 ‰ (рис. 4).

Номер слайду 9

У південній частині океану, поблизу Антарктиди, де багато айсбергів, зустрічається велика кількість плавучої криги. На півночі Тихого океану її мало (тільки у двох морях — Охотському та Беринговому — значна частина їх поверхні взимку вкривається кригою).

Номер слайду 10

У Тихому океані утворюються системи течій, які нагадують два величезні кільця. Течії мають суттєвий вплив на перерозподіл тепла в океані та природу прилеглого суходолу. Північне кільце включає Північну Пасатну, Куросіо, Північнотихоокеанську та Каліфорнійську течії;Південне — Південну Пасатну, Східноавстралійську, Перуанську та течію Західних Вітрів.

Номер слайду 11

pptx
Додано
8 квітня
Переглядів
661
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку