- В українській мові – це поблажливість, терпимість до чиїхось думок, поглядів, вірувань тощо.- В англійській мові – це готовність і здатність без протесту сприймати особистість або подію.- У французькій – повага свободи іншого, його способи думки, поведінки, політичних і релігійних поглядів.- У китайській – уміння дозволяти, допускати, проявляти терпимість до інших.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
терплячий, товариський, тактовний. обережний, об'єктивний, оригінальний, особливий. лояльний, лагідний, легкий у спілкуванні. енергійний, елегантний, ефективний.рівний, розсудливий, рівнозначний, рівноправний.акуратний, авторитетний.надійний, найдорожчий.терплячий. необхідний людям, ніжний, незалежний.інтелігентний, ідеальний, ідейний.співпереживаючий, співчуваючий, сприймаючий свободу думок і дій іншого, страждаючий.тактовний, товариський. Толерантність
Номер слайду 7
Ситуація 1 Оксана часто пропускає уроки без поважних причин. Як ставитись до цього? Варіанти: • Засуджувати вчинки учениці. • Вважати, що це - особиста справа Оксани і не втручатися. • Із розумінням ставитись до проблеми Оксани, поступово заохочувати її до навчання.
Номер слайду 8
Ситуація 2 Вадим постійно виявляє неповагу до інших, грубість до своїх товаришів. Як бути? Варіанти: • Прагнути уникати спілкування з Вадимом. • Відповісти грубістю на грубість. • «Ковтати» образи і проводити з учнем роз'яснювальну роботу.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
16 листопада – міжнародний день толерантностіДекларацією принципів толерантності”, затвердженою у 1995 р. на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО