Дана презентація ознайомлює учнів із такими перетвореннями : - винесення множника з під знака кореня, - внесення множника під знак кореня, приведення подібних радикалів.
ТЕМА УРОКУ: Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені. Три шляхи ведуть до знань: шлях роздумів – це шлях найбільш благородний, шлях наслідування – це шлях найбільш легкий і шлях досвіду – це шлях найбільш гіркий. Конфуцій
Номер слайду 2
МЕТА УРОКУ: Сформулювати вміння виконувати тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені, зокрема, винесення множника з-під знака кореня, внесення множника під знак кореня, виконання додавання і віднімання виразів, що містять подібні радикали;Розвивати вміння застосовувати знання в нових умовах;Виховувати інтерес до математики, відповідальність.
Номер слайду 3
ОЧІКУВАНІ РУЗУЛЬТАТИ: учні повинні вміти розв’язувати задачі, які передбачають винесення множника з-під знака кореня, внесення множника під знак кореня, додавання і віднімання виразів, що містять подібні радикали. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: арифметичний квадратний корінь , тотожні перетворення, подібні радикали.
Номер слайду 4
БЛІЦОПИТУВАННЯСформулюйте: 1) теорему про корінь з добутку; 2) теорему про корінь з квадрата; 3) теорему про корінь зі степеня. Подайте у вигляді добутку двох множників, один з яких є квадратом деякого числа: 1)8; 2)18; 3)20; 4)28; 5)27; 6)30; 7)48; 8)162; 9)200. Подайте у вигляді добутку двох множників, один з яких є степенем з парним показником, степінь: 1)а3 ; 2) а5 ; 3) а7 ; 4) а11; 5)а15. Зведіть подібні доданки: 1) 2a +3b-a; 2) 5x +4d -2x + 4d; 3) 3m+2n +m-5; 4) 2p-2g -4 +2g-1.
Номер слайду 5
ПРОБЛЕМА Чи має зміст вираз 50−52 ???!!! Порівняйте вирази 50 і 52. Якщо 50 ≥5 2 , то 50 − 52 ≥ 0 і вираз має зміст. !!! В іншому випадку вираз не має змісту.
Номер слайду 6
Винесення множника з-під знака кореня. Приклад. 𝟕𝟓 = 𝟐𝟓⋅𝟑= 𝟐𝟓⋅𝟑=𝟓𝟑(розклали число 75 на множники, один з яких є квадратом числа, і застосували теорему про корінь з добутку); 𝒂𝟕=𝒂𝟔⋅𝒂=𝒂𝟔⋅𝒂=[ а 3 ]𝒂. (подали вираз а7 у вигляді добутку двох степенів, один з яких має парний показник, скористалися теоремами про корінь з добутку , корінь зі степеня і тим фактом, що 𝒂𝟕 має змість для 𝑎≥0, отже [𝒂𝟑] = 𝒂𝟑.
Внесення множника під знак кореня. Приклад. 𝟔𝟐 = 𝟑𝟔⋅𝟐=𝟑𝟔⋅𝟐=𝟕𝟐 (подали число 6 у вигляді квадратного кореня і скористалися теоремою про корінь з добутку);−𝟒𝒙 = -1 ⋅ 4 𝒙=−𝟏⋅𝟏𝟔⋅𝒙=−𝟏𝟔𝒙(оскільки від’ємний множник неможливо подати у вигляді арифметичного квадратного кореня, то число -4 записали у вигляді добутку -1 і 4, потім подали число 4 у вигляді квадратного кореня і скористалися теоремою про корінь з добутку).
ПІДСУМОК УРОКУ На прикладі виразу 𝟐𝟓𝒂 покажіть, як можна винести множник з-під знака кореня. На прикладі виразу 7𝒃 покажіть, як можна внести множник під знак кореня. Наведіть приклади подібних радикалів. За яким правилом можна додавати і віднімати подібні радикали?
Номер слайду 14
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Вивчити теоретичний матеріал уроку. Розв'язати вправи на закріплення оперативних умінь, сформованих на уроці.