2 червня о 18:00Вебінар: Оцінювання, само- та взаємооцінювання в умовах дистанційного навчання і не тільки

Презентація "Тридцятилітня війна"

Про матеріал

Презентація "Тридцятилітня війна" для використання вчителем під час вивчення розділу «Західноєвропейські держави в XVI- першій половині XVII ст.» з всесвітньої історії у 8 класі. Матеріали презентації сприяють розвитку предметних умінь та історичних компетентностей учнів: хронологічної, просторової, логічної та аксіологічної. Цифровий ресурс полегшує учням вміння локалізувати історичні події у часі та просторі, працювати з історичною картою, розвивати вміння отримувати інформацію з різних джерел.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Західноєвропейські держави у XVI-першій половині XVII ст. Тридцятилітня війна Голуб Катерина Олександрівна, учитель історії Матусівського навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2” Шполянської районної ради Черкаської області

Номер слайду 2

Поміркуємо У яких європейських країнах перемогла Реформація, а які активно підтримували Контрреформацію та чому? Які, на вашу думку, існували суперечності між провідними країнами того часу?

Номер слайду 3

Англія Італія Європа Франція Іспанія Суперечності Релігійні – протестанти й католики Політичні суперечності Боротьба за колонії Боротьба за ринки збуту Боротьба за панування на морських торговельних шляхах Яким чином за умов того часу зазвичай розв'язували суперечності, що виникали між державами?

Номер слайду 4

Габсбурзький союз Іспанські та австрійські Габсбурги, Річ Посполита, Ватикан, католицькі князі Німеччини Антигабсбурзька коаліція Франція, Англія, Голландія, Швеція, Данія, Московська держава, протестантські князі Німеччини Католицька ліга 1609 р. католики Максиміліан Баварський Євангелічна ліга 1608 р. протестанти Фрідріх Пфальцський Тридцятирічна війна (1618-1648) Чому в першій половині XVII ст. європейські держави були втягнуті у війну, яка тривала з 1618 по 1648 р., через що й отримала назву Тридцятилітня?

Номер слайду 5

Записуємо в словник Габсбурзький союз – союз іспанських та австрійських Габсбургів, Ватикану, Речі Посполитої та католицьких князів Німеччини, які виступали під прапором католицизму. Антигабсбурзька коаліція – об’єднання німецьких протестантських князів, Франції, Швеції та Данії, підтриманих Англією, Голландією, Московською державою, які виступали під прапором протестантизму.

Номер слайду 6

Записуємо в словник Євангелічна (Протестантська) унія – союз німецьких протестантів, створений для боротьби з католиками, утворений у 1608 р. Католицька ліга – союз католицьких духовних і світських князів Німеччини, створений для боротьби з протестантами у 1609 р.

Номер слайду 7

Відкрито боролися проти імперії Приховано боролися проти імперії Відкрито боролися за імперію Приховано боролися за імперію Про що, на вашу думку, свідчить зміна позицій країн?

Номер слайду 8

Знайдіть країни - суперниці

Номер слайду 9

Причини 1. Загострення протиріч між прихильниками католицизму і протестантами. 2. Загострення боротьби між Габсбургами та їх противниками за панування в Європі. Характер 1. Спочатку війна носила характер релігійної боротьби між католиками і протестантами. 2. Після того як у війну вступила Франція - війна набула характеру боротьби за панування у Європі. Тридцятилітня війна 1618 – 1648 рр. З чим пов'язана, на вашу думку, зміна характеру війни?

Номер слайду 10

Записуємо в словник Тридцятилітня війна – загальноєвропейський збройний конфлікт, який тривав з 23 травня 1618 року по 24 жовтня 1648 року між двома угрупуваннями: габсбурзьким союзом та антигабсбурзькою коаліцією.

Номер слайду 11

23 травня 1618 р. палац Празького замку Привід до війни Празька дефенестрація Дефенестрацією назвали повстання протестантів-прихильників Незалежності Чехії, коли з вікон палацу було викинуто урядовців Габсбургів.

Номер слайду 12

Періоди війни Чеський період (1618-1624) 2. Датський період (1624-1629) 3. Шведський період (1630-1634) 4. Франко-шведський період (1635-1648) Позначте на лінії часу періоди війни та порахуйте скільки тривав кожен із них?

Номер слайду 13

Легка кавалерія Гра “Військовий кореспондент” •Уявіть, що ви військовий кореспондент і передаєте репортажі із театру воєнних дій. На основі переліку подій кожного з періодів війни спробуйте скласти репортаж про нього. •Спробуйте спрогнозувати наслідки кожного з періодів.

Номер слайду 14

Чеський період (1618-1624) Фердинанд ІІ Габсбург Гра “Військовий кореспондент” Новий уряд позбавив влади імператора над Чехією. У союзі з Угорщиною Чехія розбила австрійські війська та підійшла до Відня. Імператор Фердинанд ІІ уклав договір з Католицькою лігою та заручився підтримкою Польщі. 8 листопада 1620 р. об'єднані сили розбили чеське військо у битві біля Білої Гори.

Номер слайду 15

Датський період (1625-1629) Альбрехт Валленштейн Гра “Військовий кореспондент” Габсбурги воюють проти Данії, яку підтримали Швеція та Франція. Фердинанд ІІ за порадою А.Валленштейна створює власну 100-тисячну армію. Данія зазнала поразки, проте зберегла свої території, зобов'язавшись дотримуватись нейтралітету. Фердинанд ІІ домігся повного домінування в Німеччині.

Номер слайду 16

Шведський період (1630-1634) Густав ІІ Адольф Гра “Військовий кореспондент” Швеція, яка не хотіла утвердження Німеччини на Балтиці, розпочала воєнні дії. Шведський король Густав ІІ Адольф 4 липня 1630 р. висадився в Німеччині. Шведські війська розгромили Католицьку лігу у битвах під Брайтенфельдом (1631 р.), Аугсбургом та Лютценом (1632 р.). У битві під Лютценом загинув шведський король і незабаром шведи втратили позиції у Північній Німеччині.

Номер слайду 17

Франко-шведський період (1635-1648) Кардинал Рішельє Гра “Військовий кореспондент” Війна набуває затяжного характеру. Керівна роль в Антигабсбурзькій коаліції переходить до Франції. В Німеччині воєнні дії спільно ведуть Швеція та Франція. Проти Іспанії спільно воюють Франція та Голландія. Внаслідок загострення становища у Франції та успіхів Англійської революції Антигабсбурзька коаліція поспішно укладає мир.

Номер слайду 18

Підписання миру 24 жовтня 1648 р. Чому, на вашу думку, збереглася політична роздробленість Німеччини? Вестфальський мир Швеція отримала гирла майже всіх судноплавних рік Північної Німеччини. Франція отримала Ельзас та частину Лотарингії. За німецькими князями визнані права суверенних государів. Закріплено й посилено політичну роздробленість Німеччини.

Номер слайду 19

Як ви гадаєте, чи випадково підсумком Тридцятилітньої війни стало нове співвідношення сил в Європі? Наслідки війни Ця війна – один з найбільш жахливих європейських конфліктів, попередник світових воєн ХХ ст. Найбільших втрат зазнала Німеччина. ЇЇ втрати становили 300 тис. військових і понад 6 млн мирних жителів. Нищівного удару завдано економіці країни. Політична роздробленість Німеччини збереглася ще на 200 років. Встановилася певна рівновага сил у Європі, що дозволило тривалий час уникати загальноєвропейських воєн.

Номер слайду 20

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: ЛІТЕРАТУРА: Губарев В.К. Довідник школяра і студента. Всесвітня історія. – Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 207. – 496 с. Земерова Т.Ю. Всесвітня історія. – Х.: ФОП Співак Т.К., 2013. – 832 с. (книга одного автора). ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ: http://900igr.net http://i100rik.com.ua http://referatcentral.org.ua http://svitpptua http://uk.wikipedia.org/wiki (посилання на сайти, портали, Інтернет-ресурси)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Ляшенко Оксана Юріївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
12 березня 2018
Переглядів
5044
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку