Початок творчої кар’єри Літературна кар’єра Михайла почалася з повного провалу. У 1884р. він написав оповідання «Андрій Соловко, або Вченіє світ, а невченіє тьма». Це оповідання було оцінено вельми скептично. Присуд критиків не спинив молодого письменника і він продовжив писати .
Номер слайду 3
Коцюбинський почав друкуватись в 1890р. – львівський дитячий журнал “Дзвінок” опублікував його вірш “ Наша хатка”.
Номер слайду 4
Творчість За один 1891 рік виходить оповідання «Харитя», «Ялинка», повість «На віру», віршована казка «Завидющий брат»
Номер слайду 5
Вплив на творчість«Братства тарасівців» Спілкування з членами «Братства тарасівців» відбилося на творчості Коцюбинського. У казці «Хо» (1894) він підносить значення ліберально – просвітницької діяльності.
Номер слайду 6
Перебування Коцюбинського на урядовій службі в Бессарабії та Криму дали життєвий матеріал для його творів «Для загального добра» (1895), «Посол від чорного царя» (1897), «Дорогою ціною»(1901). Автор своїми творами молдовсько-кримського циклу виходив за межі локальних проблем.
Номер слайду 7
Письменницька еволюція Важливим моментом світоглядно-письменницької еволюції Коцюбинського було оповідання «Лялечка»(1901). У ньому він постає визначним майстром психологічного аналізу. Зосередженням уваги на психологічних колізіях стає визначною рисою творчості Коцюбинського.
Номер слайду 8
Тема минулого українського народу Дещо окремо в доробку Михайла Коцюбинського стоять твори на теми з минулого українського народу : «На крилах пісні» (1895), «Дорогою ціною» (1901).
Номер слайду 9
Творчість перед революцією У п’ятиліття перед революцією 1905-1907 років Коцюбинський написав і опублікував повість «Fata Morgana» ( «Киевская старина» 1904), в якій виловив ті головні зрушення у свідомості селянства і нові тенденції в еволюції соціальної психології села, які на повну силу виявилися під час революції.