Презентація "Українські бісерні прикраси"

Про матеріал
Презентація "Українські бісерні прикраси" надає інформацію про види українських бісерних прикрас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Українські бісерні прикраси Робота САЛУТІНОЇ С. Б. вчителя трудового навчання. Миколаївського ліцею №38 ім. В. Д. Чайки

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Українські бісерні прикраси В Україні прикраси з бісеру були найпоширеніші в західних областях-Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, в окремих селах Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Житомирської областей. Виготовлені з бісеру вироби мали притаманні лише їм орнамент, колорит, місцеві назви. Українські прикраси нанизували з дуже дрібного круглого бісеру, який завозили з Чехії. Прикрасами з бісеру на Україні оздоблювали головні убори, вплітали в коси, носили їх на шиї, руках, грудях. Носили прикраси по-різному: в одних селах тільки жінки, в інших— і молодиці, і дівчата; одягали їх кожний день або тільки в свята; ними прикрашали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні убори. Найпоширенішими були шийні та нагрудні жіночі прикраси у вигляді вузеньких смужок, плескатих ланцюжків та заокруглених ажурних комірців. У назвах цих прикрас немає чіткого розмежування: одну й ту саму прикрасу в різних областях, районах і навіть селах називають неоднаково. Ми будемо користуватися найбільш вживаними назвами бісерних прикрас, розподіляючи їх за формою та призначенням на ґердани, силянки, комірці, крученики, ланцюжки. Стародавнє мистецтво нанизування відроджується у всіх областях України. Наслідуючи народні традиції, сучасні українки створюють бісерні прикраси, які, як і стародавні, чудово поєднуються з одягом, прикрашаючи й доповнюючи його.

Номер слайду 4

УКРАЇНСЬКІ БІСЕРНІ ПРИКРАСИ

Номер слайду 5

Гердан -- нагрудна прикраса у вигляді петлі з суцільної або ажурної смужки, з'єднаної спереду медальйоном. Смужки ґерданів низали завширшки 1- 4 см і завдовжки до 1 м й більше, кінці з'єднували чотири- або п'ятикутним медальйоном, прикрашеним торочками з бісеру.

Номер слайду 6

Силянка - рівна суцільна чи ажурна смужка, завширшки від 1 до 4 см. Щоб силянка краще зберігалася, її нашивали на гарасовку (шерстяну тасьму червоного та чорного кольору) або смужку полотна, кінці яких правили за зав'язку.

Номер слайду 7

Комірець - шийна прикраса у вигляді заокругленої ажурної, мов мереживо, сітки різної ширини, рівної зверху і прикрашеної знизу зубцями або підвісками – висульками.

Номер слайду 8

Крученики — об'ємні шийні та нагрудні прикраси у вигляді товстих, пустих в середині шнурків.

Номер слайду 9

Ланцюжки - вузенькі смужечки з бісеру шириною до 1 см,які нанизували різноманітними квіточками та геометричними фігурами.

Номер слайду 10

Кризи - широкі круглі коміри завширшки від 8 до 20 см. Кризи - шийні прикраси у вигляді заокругленої ажурної, мов мереживо, сітки різної ширини, рівної зверху і прикрашеної знизу зубцями або підвісками – висульками .

Номер слайду 11

Кризи - широкі круглі коміри

Номер слайду 12

Бажаю творчих успіхів!!!

Номер слайду 13

Література: Е. М. Литвинець. "Голки, нитки, намистинки". Науково-популярна книжка для дітей. Художник Наталія Шульга. Київ, "Веселка", 1989 рік. Е. М. Литвинець . Українське народне мистецтво. Вишивання і нанизування.-К.: Вища школа,2004-335с. Е. М. Литвинець. Виготовлення прикрас з бісеру. Для дома для сім’ї- К.: Реклама.1977.- С. 147-156

pptx
Пов’язані теми
Технології, 6 клас, Презентації
Додано
18 червня
Переглядів
156
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку