Презентація " Укуси отруйних змій та комах"

Про матеріал

Презентація " Укуси отруйних змій та комах"

• В літній час людину можуть укусити бджола, оса, джміль,змія;

• А в деяких областях - скорпіон, тарантул або інші отруйні комахи

• Ранка від таких укусів невелика і нагадує укол голкою, але при укусі через неї проникаєотрута,якав залежности від його сили і кількостіабодіє на область тіла навколо укусу,або відразу викликаєзагальне отруєння.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

В літній час людину можуть укусити бджо-ла, оса, джміль,змія; А в деяких областях - скорпіон, тарантул або інші отруйні комахи Ранка від таких укусів невелика і нагадує укол голкою, але при укусі через неї проникає  отрута,якав залежности від його сили і кількості  або  діє на область тіла навколо укусу,або відразу викликаєзагальне отруєння.

Номер слайду 3

Зазвичай змії кусають людину в ногу, коли вона наступає на них.  Тому в місцях , де водяться змії, не можна ходити босоніж.

Номер слайду 4

Коли отрута потрапляє в кровоносну або лімфатичну судину. При внутрішньошкірному попаданні отрути інтоксикація наростає впродовж 1-4 часів. За інших рівних умов отруєння протікає важче у дітей та жінок,а також у осіб в стані алкогольного сп’яніння.

Номер слайду 5

Їх отрута визиває не лише сильні болі і паління в місті укусу. Але іноді і загальне отруєння. Симптони нагадують укус отруйної змії.

Номер слайду 6

Гадюкові. Характеризуються досконалим розвитком отруйного апарату. Нараховують велику кількість різноманітних змій. Найбільш небезпечні серед них гюрза та піщана ефа. Аспідні. До них належать кобри,широковідома очкова змія та деякі інші.Їх укуси надзвичайно небезпечні. Ямкоголові. Включають велику групу щитомордників. Найбільш небезпечна гримуча змія, укус якої смертельний.

Номер слайду 7

Перший вид — гадюка степова, поширена в степовій і частково лісостеповій зонах. Колір спини сірий, є темна зигзагоподібна смуга вздовж тіла. Черевний бік чорного кольору з білими цяточками або сірого кольору з чорними плямами Другий — гадюка звичайна. Має буруватий чи іржаво-червоний колір спини з темною зигзагоподібною смугою. Трапляється чорна гадюка. Оселяється найчастіше у ділянках лісу з дрібним чагарником, на лісосіках, болотах.

Номер слайду 8

В Україні отруйні павуки, що можуть завдати небезпечних укусів, трапляються переважно на півдні Тарантул великий степовий живе у Криму та частково в степовій та лісостеповій зонах. У Криму та окремих місцях степової зони трапляється дуже небезпечний павук —каракурт — чорного кольору з червоними плямами на черевці. Найнебез-печнішими є статевозрілі самиці.

Номер слайду 9

На території України зустрічаються три види невеликих скорпіонів: кримський, карпатський та кавказький, поширені відповідно у Криму, Закарпатті та Одеській області. Укуси перелічених членистоногих можуть бути небезпечними, отже, вимагають радикальних заходів під час допомоги. У випадку укусу спочатку видаляють жало пінцетом, голкою або лезом. Далі уражену ділянку протирають тампоном, змоченим у пероксиді гідрогену. Після цього до ранки прикладають серветку, змочену 10 % -вим спиртовим розчином ментолу чи валідолу.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

ppt
Додано
18 липня 2018
Переглядів
7740
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку