Новини — оперативне інформаційне повідомлення, яке містить суспільно важливу та актуальну інформацію, що стосується певної сфери життя суспільства загалом ...
Найпопулярнішими джерелами новин та інформації для українців є пошукові системи й соціальні медіа, водночас двоє з трьох респондентів щонайменше раз на тиждень переглядають телевізійні програми.
З чого складаються новини?
Новини складаються з фактів і коментарів
Що таке факт?
Факт — поняття, що позначає подію, яка дійсно відбулася.Це головне.
Що таке коментар?
Коментар — роз'яснювальні або критичні зауваження з приводу яких-небудь подій, явищ. Це доповнення
Найскладніше в роботі новинаря — відокремити новини від не-новин, тобто не важливих для аудиторії фактів та повідомлень. Ця робота вимагає постійного напруження уваги та інтуїції.
Яка фраза вас зацікавила?Чому?
1 вересня, в День знань,
школярі підуть (пішли) до школи
У школі №34 не почалось навчання
Не новина Новина |
1 вересня, в День знань, школярі підуть (пішли) до школи — не новина, бо подія прогнозована. Першого вересня або в перший робочий день осені завжди починається навчання у школах.
У школі №34 не почалось навчання — о, це вже майже наша новина. З’ясуймо тепер, чому. Дзвінок до директора — і виявляється, що школу закрили на карантин через нашестя іспанських слимаків, які пожерли всі шпалери. Слимаки не дали почати навчання у школі №34! Є новина.
Як навчитися виявляти неправду (фейк) та орієнтуватися в медіапросторі?
Уяви, що тобі потрібно написати новину. З чого почати?
● Подумай про яку подію, що сталася нещодавно, ти можеш написати. ( олімпіада, поїздка, благодійна акція,футбольний матч….) ● Запиши факти за принципом оберненої піраміди.
Книги, як і люди, можуть хворіти.
Учні четвертого класу школи № 10 завітали до шкільної бібліотеки і запропонували відкрити книжкову лікарню. Бібліотекар Оксана Петрівна стала головним книжковим лікарем, а школярі – хірургами, терапевтами.
Почалася робота: книги оглядали, підклеювали обкладинки, сторінки та повертали назад на полиці. Працювали наполегливо і з радістю. Андрій Крилишин, учень 4-Б класу
.