Презентація Уроку «РІВНОМІРНИЙ РУХ МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ ПО КОЛУ. ПЕРІОД ОБЕРТАННЯ»

Про матеріал
Конспект уроку у вигляді презентації - зручно , наочно й економить папір. Зміст конспекту має всі основні методичні пункти уроку. Урок містить окрім розрахункових задач й практичне завдання, яке готує дітей до наступної лабораторної роботи. В кінці уроку є рефлексія "Смайлики" яка допоможе зрозуміти настрій дітей після вивченого матеріалу, якщо смайлик сумний то потрібно запитати дитинку, що їй було не зрозумілим, та так її засмутило...
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок № 20 7 – клас. Р.2 Механічний рух. Тема уроку: «РІВНОМІРНИЙ РУХ МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ ПО КОЛУ. ПЕРІОД ОБЕРТАННЯ»

Номер слайду 2

Мета: ознайомити учнів з особливостями обертального руху тіла; увести поняття періоду обертання та обертової частоти. Обладнання та наочність: демонстрування обертального руху, комп'ютерне моделювання руху тіла по колу. Відеофрагмент: обертальний рух колеса, каруселі, небесних тіл. Тип уроку: комбінований урок.

Номер слайду 3

Епіграф до уроку«Земна куля, яка рухається в безмежному просторі, є п’єдесталом для всього , що на ній розташоване»К. Прутков. Хід уроку. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАПII. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯIII. Мотивація та актуалізація опорних знань та вмінь l. V. Вивчення нового матеріалу. V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ 1) Розв'язування задач 2) Практичне завдання: Vl. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУVll. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Номер слайду 4

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯВправа 11 №2, № 5 Відповіді:№ 2 – ѵ=10 км/год№ 5 – ѵ=700 км/год. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬДайте означення механічного руху?Якими фізичними величинами характеризується рух?Який рух називають рівномірний?Що таке матеріальна точка?

Номер слайду 5

III. Мотивація та актуалізація опорних знань та вмінь

Номер слайду 6

Мотивація та актуалізація опорних знань та вмінь. Понад 5000 років тому жреці стародавнього Вавілону, спостерігаючи за Місяцем визначили такий інтервал часу, як – тиждень. Як це вони зробили?У чому особливість руху Місяця?Чи зустрічається на Землі подібний рух?Відповіді на ці питання, ми намагатимемося сьогодні на уроці відшукати.

Номер слайду 7

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУПлан вивчення нової теми• Криволінійний рух.• Обертальний рух.• Рівномірний рух по колу.• Напрямок миттєвої швидкості під час руху по колу.• Період обертання.• Обертова частота.• Взаємозв’язок швидкості, періоду обертання та обертової частоти.

Номер слайду 8

Опорний конспект• Криволінійний рух — це рух, траєкторія якого є кривою лінією.• Швидкість руху змінюється за напрямком або за напрямком та величиною.• Переміщення менше або дорівнює за величиною шляху, а при криволінійному русі переміщення завжди менше, ніж шлях.• Вектор миттєвої швидкості напрямлений по дотичній до траєкторії в поданій точці.

Номер слайду 9

Рівномірний рух по колу — це рух зі сталою за модулем (числовим значенням) швидкістю.• Траєкторія руху — коло.• Вектор швидкості напрямлений по дотичній у поданій точці траєкторії.• Швидкість змінюється тільки за напрямком, за модулем (числовим значенням) швидкість не змінюється:  ѵ=соnst

Номер слайду 10

Номер слайду 11

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ• Що називають рівномірним рухом по колу?• Як напрямлена лінійна швидкість, якщо тіло рухається по колу?• Що характеризує період обертання?• Що характеризує обертова частота?

Номер слайду 12

1) Практичне завдання:1) Визначити період та частоту обертання кульки на нитці.2) Підвісити кульку на нитці до лапки штатива.3) Під кулькою розташуйте папір з накресленим колом, так щоб кулька розміщена була в центрі цього кола.4) Виберіть на колі позначку, якщо вона відсутня, поставте позначку,від якої будете відлічувати кількість обертів.5) Приведіть кульку в обертання по заданому колі.6) Увімкніть секундомір у момент проходження кульку через позначку на колі. 7) Відлічіть 10 повних обертів. Зафіксувавши час , за який ці оберти відбулися.8) Обчисліть значення періоду й частоти.

Номер слайду 13

Виконайте дії таким чином:

Номер слайду 14

Заповнити таблицю{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Дано. Позначення. Формули Розв’язування. Час обертанняt= ………..c T= t / NT = ………. Кількість обертів. N= ……….. n= N / tn = ……..

Номер слайду 15

Розв'язування задач1. Тіло зробило 30 повних обертів по колу за 1 хвилину. Знайдіть період обертання та обертову частоту тіла.2. Знайдіть швидкість руху кінця годинної стрілки настінного годинника, якщо довжина стрілки дорівнює 15 см.3. Обчисліть лінійну швидкість руху Землі навколо Сонця, якщо радіус земної орбіти дорівнює 150 000 000 км.

Номер слайду 16

«Критичне читання тексту»Читаємо, розбираємо пункт 4 параграфа № 12. Даємо відповіді на питання поставлені на початку уроку. Як виникла така одиниця часу, як тиждень?Як виникла така одиниця часу, як доба?Як визначити швидкість тіла, що рухається по колу?

Номер слайду 17

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯВивчити конспект.• Завдання за підручником: вивчити § 12; розв’язати вправу 12 (2-5) письмово. Додаткове експериментальне завдання завдання: ст. 83 Прочитати опис лабораторної роботи № 4 (ст.83-84)

Номер слайду 18

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУРефлексія « Смайлики» Обрати емоцію, зобразити на наліпці приклеїти на хмаринку

Номер слайду 19

Сподіваюсь урок сподобався. Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Фізика, Розробки уроків
Додано
29 вересня 2019
Переглядів
3741
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку