Презентація уроку "Здобуття Україною незалежності"

Про матеріал

Презентація уроку "Здобуття Україною незалежності".

Мета уроку: визначати хронологічну послідовність подій періоду боротьби за незалежність України; описати основні події, пов'язані з боротьбою за незалежність України; назвати причини, наслідки і значення проголошення незалежності Україною.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Здобуття Україною незалежності

Номер слайду 2

16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP прийнята Декларація про державний суверенітет України — документ про проголошення державного суверенітету України

Номер слайду 3

17 березня 1991 року було призначено проведення Всесоюзного референдуму. 1 Українці проголосували за державний суверенітет (80.2 %)332 На референдум було винесене питання «Чи вважаєте ви за необхідне збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік як оновленої федерації рівноправних суверенних республік, у якій будуть повною мірою гарантуватися права і свободи людини будь-якої національності»

Номер слайду 4

Номер слайду 5

334 Одночасно з цим референдумом в Росії відбувся всеросійський референдум про введення поста президента РРФСР, а в Україні за наполяганням Народного Руху України за перебудову було проведене республіканське консультативне опитування: «чи згодні ви, що б Україна була у складі Союза Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України». Позитивно на нього відповіло більше 80 % опитаних

Номер слайду 6

Номер слайду 7

19 серпня 1991 р. - спроба державного перевороту в СРСР ДКНС (Державний комітет з надзвичайного стану) і Україна

Номер слайду 8

24 серпня 1991 р. Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, проголосивши Україну незалежною демократичною державою.

Номер слайду 9

Чернетка Акту, написана Левком Лук'яненком

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

1 грудня 1991 р. відбувся Всеукраїнський референдум, 90,3% учасників якого підтвердили Акт проголошення незалежності України. 1 грудня 1991 р. відбулися перші вибори президента України, у яких переміг Голова Верховної Ради України Леонід Кравчук (61,6% голосів).

Номер слайду 13

8 грудня 1991 р. у Біловезькій Пущі неподалік від Мінська президент України Л. Кравчук, президент Росії Б. Єльцин, Голова Верховної Ради Республіки Білорусь С. Шушкевич констатували розпад СРСР і створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

pptx
Додано
1 квітня 2018
Переглядів
1875
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку