Тема: Успішна соціалізація та розвиток дитини відповідно до вимог сучасного суспільства. Соціальний педагог Буцького ліцею. Буцької селищної ради. Демидовська Наталія Василівна
Номер слайду 2
Успішне майбутнє творимо сьогодні.“ Завдання школи – навчити жити. Ми повинні виховувати людину здатну створити своє особисте життя.“
Номер слайду 3
Завдання:- забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного, соціального, морального здоров'я особистості.- формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначення і моральної поведінки;- створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей та реалізації можливостей людини, його позитивного потенціалу в соціально-корисних сферах життєдіяльності.-надання комплексної соціально-педагогічної допомоги і підтримки;створення комфортного, гуманізованого виховного простору в мікросоціуміМета: створення сприятливих умов для особистісного розвитку людини (фізичного, соціального, духовного, інтелектуального), надання комплексної соціально-психологічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист людини у життєвому просторі.
Номер слайду 4
В Концепції громадянської освіти та виховання передбачено, що результатом успішної соціалізації дитини можна вважати її готовність до виконання соціальних ролей: Я – успішний учень, у дорослому житті – успішний працівник. Я – система громадянських компетентностей, у дорослому житті – свідомий громадянин. Я – система ціннісних ставлень, у дорослому житті –успішний сім'янин. Таким чином на концептуальному рівні державою визначено суспільно важливе завдання для освітян – забезпечити розбудову такого освітнього процесу, у якому особистість з раннього дитинства усвідомлювала б свою суспільну значущість і через систему ціннісних ставлень набувала досвіду взаємодії з соціумом.
Номер слайду 5
Соціалізація – це процес і результати засвоєння людиною історично створених соціальних норм та культурних цінностей, що необхідні для повноцінного життя у суспільстві і передбачають включення особистості у систему суспільних відносин та самостійне відтворення цих відносин. Виховання- це спеціально організований цілеспрямований процес формування морально-духовної життєво-компетентної особистості яка успішно самореалізується в соціумі, як громадянин, сімянин, професіонал. Освіта – це спеціально спрямована та керована частина соціалізація індивіда, цілеспрямований процес і результат виховання та навчання в інтересах особистості створення умов для її максимально певної самореалізації.
Номер слайду 6
Методи та форми роботи щодо соціалізаціїСЛОВЕСНИЙ ( тренінг, анкетування, діагностика, ”круглі столи”, диспути, дебати, адаптаційні заняття, ситуаційно-рольові ігри, ігри-драматизації, "мозкові атаки", інтелектуальні аукціони, метод аналізу проблемної ситуації, проектна робота: органiзацiя рiзноманiтних проектiв та кампанiй, видання газет i журналiв. )НАОЧНИЙ (зустрічі із працівниками громадських організацій ССД, ЦНАП, Офіцером громади, перегляд відеороликів на відповідну тематику)Виховні години, години спілкування, профілактичний лекторії, тематичні тижні, тематичні дні.
Номер слайду 7
Виховні години. Тренінгові заняття:
Номер слайду 8
ТЕМАТИЧНІ ТИЖНІ
Номер слайду 9
Зустрічі із працівниками громадських організацій ССД, ЦНАП, службою ДСНС, Офіцером громади, перегляд відеороликів на відповідну тематику.
Номер слайду 10
“ Моє заповітне бажання – передати дітям ту життєву мудрість, яку називають умінням жити.” В. О. Сухомлинський