Дата народження – 23.04.1972. Місце народження – с. Богуслав Павлоградського р-ну1989-1995 – навчалася у Полтавському державному педагогічному інституті ім. В. Г. Короленкафакультет – природничийспеціальність – вчитель біології та хіміїОстання атестація – 2017 р. Категорія – вища. Звання – Старший вчитель
«Компетентність є сферою відносин, що існують між знанням і дією в людській практиці»Предметні компетенціїсукупність ціннісних орієнтацій, знань,умінь, способів особистісної чи соціально значущої продуктивної діяльності щодо кола об'єктів відповідної науки, що формуються засобами навчального предмета як результат особистісного досвіду здобувачів освіти
У рамках НУШ як самостійні технології можна виділити • різнорівневе навчання; • колективне взаємонавчання; • модульне навчання; • технологію методу проєктів; • ігрові та інформаційно-комунікативні технології; • технологію співпраці та ін. Метод проєктів – педагогічна технологія, зорієнтована не на інтеграцію фактичних знань, а на їх застосування і набуття нових.
1. Наявність проблеми чи задачі для розв'язання якої потрібні інтегровані знання та дослідницький пошук.2. Практична, теоретична, пізнавальна значущість передбачуваних результатів.3. Самостійна (парна, групова) діяльність здобувачів освіти.4. Визначення кінцевої мети проєктів 5. Структурування змістової частини проєкту (з указанням поетапних результатів).6. Використання дослідницьких методів Результати виконаних проєктів мають бути матеріальними, тобто певним чином оформленими (відеофільм, альбом, газета, стаття, постер, гра, презентація та ін.). Основні вимоги до використання методів проєктів
1. Яка рослина росте біля бобрів-будівельників? 2. В парку є частинка романтичного французького Провансу – лавандове поле. Відмітьте його на карті.3. ПАВЛОВНІЇ зараз в тренді. Є вони і в нашому парку. Де саме?4. На схилах овальної клумби прекрасно почуває себе БАДАН. Розмістіть і його.5. Біля гостинної хатинки на незвіданих стежках в одному екземплярі росте ТУЯ АУРЕЯ НАНА. Господиня подвір’я чекає правильного розміщення рослини на карті.6. У лікарської рослини бузини чорної є отруйна родичка – БУЗИНА ЧЕРВОНОПЛІДНА. В одному екземплярі представлена вона і в нашому парку. Де саме? 7. Вже другу зиму у штучній водоймі при правильному догляді витримали дві рослини латаття – РОЖЕВА ВОДЯНА ЛІЛІЯ. Знайдіть і їм своє місце.8. А над озерцем схилила свої віти КАРАГАНА.9. Парк пронизують різноманітні алеї: ТРОЯНДОВІ, ТУЇ СМАРАГДУ, ГОРОБИНИ ЗВИЧАЙНОЇ, СПІРЕЇ, КЛЕНУ. Відмітьте на карті якнайменше зо дві.10. Одні люди говорять, що листкові пластинки цієї рослини за формою схожі на листкові пластинки смородини чорної, інші – на листя калини, але відомо, що колір їх – червоний. Знайдіть рослину - ПУХИРОПЛІДНИК КАЛИНОЛИСТИЙ.11. Де росте КАТАЛЬПА, яку помилково іноді називають платаном? ЇХ на території парку всього дві рослини, а ще є дві рослини МИГДАЛЮ та три – ДЕКОРАТИВНОЇ СЛИВИ. 12. Крім шовковиці, міскантуса, тамарикса, які теж представлені в одному екземплярі, у нас є ще і КЕДР. А чи впізнаєте ви тут майбутнього високого красеня?13. Яку рослину не дав зрубати, а тепер вдало охороняє і вдень і вночі пес?14. Якщо Ви уважні, то без проблем розмістите на карті БЕЗТУРБОТНИХ РАВЛИКІВ, ВЧЕНОГО КОТА, ХАЗЯЙНОВИТОГО ПОТАПА МИХАЙЛОВИЧА.15. Сприйміть з гумором: А скільки місточків перекинуто через струмочки??? У кожного виходить різне число… А у ВАС?Проєкт «Граємо. Пізнаємо. Навчаємось»
Важливим у навчанні нинішніх здобувачів освіти є застосування SMART Notebook. Адже розширюється можливість використати пристрій як пасивно (як проєктор), так і інтерактивно. Писати і коментувати. Складати колективні проєкти, продемонструвати свою роботу на загал. Поділитися обмінятися пошуковими матеріалами, порівняти класифікації чи термінологію різних авторів. Дуже доречно використовувати застосунки цього пристрою: - «Заповніть пропуски» - розвиток дедукції, композиції і пам’яті;- «Ігрове шоу» - захопливий спосіб перегляду вмісту уроку;«Відповідність» - розвиваток навичок взаємно-однозначної відповідності і короткочасної пам'яті; «Порядок сортування» - розвиваються навички порівняння, дедукції і послідовності;«Суперсортування» - полегшення навчання через класифікацію, групування понять і логічне мислення;- «Гонки» - змагання в тестуванні на швидкість і правильність;«Переворот» - покращення пам’яті, словникового запасу і навички взаємо-однозначної відповідності;- «Відкриття підписів» - сприяє розвитку пам’яті і дедукції.
Великою перевагою проєктної діяльності є вміння, які набувають здобувачі освіти, а саме: планувати свою роботу, попередньо прораховуючи можливі результати;опрацьовувати тексти матеріалів на державній мові; використовувати багато джерел інформації;не відкидати наукове підгрунття вітчизняних та іноземних вчених; самостійно збирати і накопичувати матеріал;при потребі здійснювати математичні обчислення результатів, використовувати теорію ймовірності;аналізувати, співставляти факти, аргументувати свою думку, приймати рішення;встановлювати соціальні контакти (розподіляти обов’язки, взаємодіяти один з одним); створювати «кінцевий продукт» - матеріальний носій проектної діяльності;пропонувати застосувати результати роботи у житті; застосовувати результати роботи у збереженні здоров’я, життя, довкілля;представляти створене на загал;вміти застосувати власні напрацювання для створення більш складних, глибших, грунтовних проєктів, тобто уміння вчитися впродовж життя; оцінювати себе та інших.
Самоосвіта та результативність роботи Пройшла онлайн-курс Prometeus «Освітні інструменти критичного мислення», «Медіаграмотність для освітян», “Наука про навчання: Що має знати кожен вчитель?», отримала відповідні сертифікати. Регулярно слідкую за новинками платформи «На урок», використовую матеріали у роботі з біології, хімії та у позакласній роботі при підготовці позакласних заходів. Взяла участь у вебінарах «Організація дистанційного навчання за допомогою Classroom», «Використання можливостей «На урок» для дистанційного навчання». Пройшла навчання на платформі «На урок»: «Викладання біології в умовах дистанційного навчання», «Викладання хімії в умовах дистанційного навчання». Пройшла навчання за різноманітними курсами на веб порталі «Дія» Цифрова освіта склала іспити для отримання відповідних сертифікатів. Опрацювала «Простір освіти для сучасних українців» про ключові компетентності для життя та підготувала матеріали для учнів. Постійно приймаю участь у науково-практичних фахових, предметних семінарах-практикумах. Учні - учасники другого етапу (районного) Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології і хімії (завжди є призові місця),завжди з задоволенням приймають участь в предметних олімпіадах «На урок» (біологія, хімія),члени екологічного клубу «Барви ВЕСЕЛКИ» постійні учасники Всеукраїнського конкурсу «Земля наш спільний дім» (обласний етап),Один учень - учасник Всеукраїнської олімпіади з екології (обласний етап – 4 місце) з екологічним проєктом «Раціональне екологічне поєднання рослин в біогеоценозах з врахуванням секретів алелопатії».