21 квітня о 15:00Вебінар: Як організувати дистанційний урок «на 12 балів»

Презентація. "Видатні математики України"

Про матеріал
Прищеплювати учням інтерес до вивчення математики; розвивати мислення, розумову активність, пізнавальну самостійність, потребу в самоосвіті; виховувати загальнолюдські духовні цінності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Видатні математики України

Номер слайду 2

Велика історія всієї Батьківщини складається з «малих» історій наших міст і сіл. Галина Сита

Номер слайду 3

Успіх приходить до тих, хто його прагне. Наступний, освітлений день - плід учорашнього… Г. Сковорода

Номер слайду 4

Ребус

Номер слайду 5

Михайло Васильович Остроградський (1801-1862) Михайлу Остроградському належить одне з найпочесніших місць в історії світової математичної науки. Непересічний талант, сміливий і гострий розум, висока математична ерудиція, знання сучасного природознавства дозволили Михайлу Васильовичу зробити першорядні відкриття в багатьох галузях математики і механіки. Діапазон наукової творчості Остроградського надзвичайно широкий: диференціальне та інтегральне числення, алгебра, теорія чисел, диференціальна геометрія, теорія ймовірностей, математична фізика, варіаційне числення, аналітична механіка, теорія удару, балістика тощо. 200-річчя з дня народження славетного українського математика за рішенням ЮНЕСКО у 2001р.відзначила міжнародна наукова громадськість.

Номер слайду 6

1. Давньогрецький математик, якому належить теорема про рівність відрізків на одній стороні кута, які відтинають паралельні прямі що проходять через кінці рівних відрізків на другій стороні кута. Кросворд 2. Який многокутник не має жодної діагоналі? 3.Твердження , яке треба довести. 4.Що в Україні на третьому місці, а у Франції на другому? 5.Плоска поверхня на мові математики. 6. Відрізок, що сполучає дві точки кола. 7.Як відомо українські жіночі імена закінчуються на -а або -я: Ганна, Марія, Жанна. Однак є жіноче імя, яке не закінчується ні на -а, ні на -я. Назвіть його. 8.Відрізок , який з’єднує вершину трикутника з серединою протилежної сторони.

Номер слайду 7

Анатолій Володимирович Скороход Відомий український математик. Закінчив у 1953 році Київський державний університет, доцент (1956), кандидат фізико-математичних наук (1957), доктор фізико-математичних наук (1962), професор (1964), академік НАН України (1985), член-кореспондент (1967). У 1956—1964 рр. працював у Київському університеті, у 1964—2002 рр. в Інституті математики НАН України, головний науковий співробітник (у 1964—1992 роках завідувач відділу випадкових процесів), водночас професор Київського університету. Із 1993 року працює на посаді професора Мічиганського університету (США). Член Американської академії мистецтв і наук.   Наукові праці з теорії стохастичних диференціальних рівнянь, граничних теорем для випадкових процесів, розподілів у нескінченновимірних просторах, статистики випадкових процесів, марковських процесів.   Державна премія України в галузі науки і техніки (1982, 2003). Премія імені М. М. Крилова НАН України (1970). Срібна медаль ім. М. В. Остроградського (2001).      Автор понад 450 наукових праць, серед яких понад 40 монографій і підручників. (1930 –2011)

Номер слайду 8

Скільки отримаємо, якщо додати: 1) дві Лесі Українки,Тараса Шевченка і Івана Франка; 2) два Івана Франка, Богдана Хмельницького та Івана Мазепу; 3) Тараса Шевченка, Лесю Українку, Володимира Великого; 4) два Михайла Грушевського, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького; 5) Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, Володимира Великого; 6) Лесю Українку, Григорія Сковороду, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького? 715 55 107 301 16 520 кий ро ль по сь мит 520 55 301 107 16 715

Номер слайду 9

Юрій Олексійович Митропольський ( 1917-2008 ) Ю.О.Митропольський –  дійсний член Національної академії наук України, Російської академії наук; іноземний член заснованої в 1711 році Болонської академії наук (Італія). Ю.О.Митропольський  по праву вважався керівником школи з нелінійної механіки, родоначальниками якої в 30-ті роки ХХ сторіччя були академіки М.М.Крилов та М.М.Боголюбов. Він автор більш ніж 750 наукових праць, серед яких 53 монографії, виданих багатьма мовами світу; підготував 100 кандидатів та 25 докторів наук. Неможливо охопити той величезний внесок у розвиток сучасної науки, що мають ідеї та результати досліджень, які проводив Юрій Олексійович. За роки своєї майже 60-річної наукової діяльності Ю.О.Митропольський отримав фундаментальні наукові результати в галузі асимптотичних методів нелінійної механіки, якісного аналізу нелінійних систем диференціальних рівнянь при збуреннях, дослідженні коливних процесів у нелінійних системах.

Номер слайду 10

СІКАМАО ЦЯНИРІЗ КОТБУДО АНІДЕМА ОСТИВА САЧТАК РУТГОЙНИЗОР аксіома добуток різниця медіана висота частка розгорнутий 7-1-5-1-1-8-2 Розшифруйте терміни.

Номер слайду 11

Михайло Пилипович Кравчук (1892-1942 ) М. Кравчук - автор понад 180 робіт, в тому числі 10 книг із різних розділів математики (алгебра і теорія чисел, теорія функцій дійсної і комплексної змінних, теорія диференціальних та інтегральних рівнянь, теорія ймовірностей і математична статистика, історія математики тощо.) Ці наукові праці увійшли до скарбниці світової науки. Тепер існують на сторінках наукових досліджень многочлени Кравчука, моменти Кравчука, осцилятори Кравчука. А ось від 2001 р., завдяки пошукам Івана Качановського, українського науковця зі США, виявилося, що наукові твори М. Кравчука прислужилися і до винаходу першого в світі електронного комп'ютера!

Номер слайду 12

Був Віктор Бунявський математик геніальний Ось його зріз життя повчальний: У Бару, в Україні, він родився, Виховувався у чужих людей в Москві, В Лозанні і Сорбонні , у Парижі вчився, У Санкт-Петербурзі здобував славу імперії й собі Талантами його господь обдарував. Їх він і не згубив, і не сховав, А працею старанною і ченсною, Як міх примножив. Це долі гра, ймовірності натхнення- Був хлопчик майже сирота , а вийшов геній. Він математики висоти покоряв І сорок років математики навчав. Теорію ймовірності він розробив. Інтегрування алгебраїчних функцій, Теорії рядів . Майстерний лектор і блискучий математик І Академії наук незмінний віце-президент. Десятки раз його роботу відзначив імператор, Та найщасливіший для нього – відкриття момент. Усім, хто хоче математику вивчати І дітей навчати, Із Буняковського потрібно приклад брати, Усі чесноти його переймати, Усі невдачі аналізувати, Не зупинятися та йти вперед. Віктор Якович Буняковський ( 1804 - 1889 )

Номер слайду 13

Віктор Якович Буняковський ( 1804 - 1889 ) Михайло Пилипович Кравчук (1892-1942 ) Михайло Васильович Остроградський (1801-1862) Юрій Олексійович Митропольський ( 1917-2008 ) Анатолій Володимирович Скороход (1930 –2011)

Номер слайду 14

Математика – це країна,яка не має меж, тому і вивчати її можна без кінця. Бажаю вам успіхів на цьому довгому і цікавому шляху!

Номер слайду 15

ppt
Додано
7 грудня 2020
Переглядів
464
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку