Передають сильні емоції (переживання): хвилювання, захоплення, радість, страх, відчай. Сідаєш за домашнє завдання – провітри кімнату!Вимовляються спокійним тоном без окличної інтонаціїПеред тим, як виконувати завдання, необхідно провітрити кімнату. Види речень за емоційним забарвленням. Окличні Неокличні
4. Речення, в якому про щось запитується, називається … .«Незакінчене речення»1. Слова, зв’язані за змістом, називаються….2. Речення виражає … думку.3. Речення, в якому про щось розповідається, називається … .5. За інтонацією речення бувають … . Перебудуйте речення з розповідних у спонукальні1. Перед їдою треба мити руки.2. Діти шанують батька й неньку.3. Люди повинні берегти рідну природу.4. Мама попросила Оленку купити хліб.
Домашнє завдання. Виконайте вправу 396, с.148 Уявіть, що ви зустрілися на відпочинку з групою дітей з різних країн і маєте розказати про себе як представника України. Підготуйте й запишіть розповідь(5-7 речень) на тему “Я – українець (українка)”. Використайте різні за метою висловлення речення, а також окличні речення.