Презентація "Види спиць"

Про матеріал
Класифікація спиць залежно від матеріалу з якого вони виготовлені. Види спиць та їх призначення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала вчитель трудового навчання. Вінницького гуманітарного ліцею №1 імені М.І. Пирогова. Вовк Ірина Анатоліївна

Номер слайду 2

В залежності від матеріалу, спиці бувають пластмасові, дерев’яні чи металеві. Пластмасові спиці легкі та дешеві. Але, нажаль, вони часто бувають не дуже гарної якості. Пряжа не достатньо легко зісковзує по таких спицях. Тож вони не надто популярні серед в’язальниць. Дерев’яні спиці чудово підійдуть для в’язання «слизькою» ниткою, такою, як шовк, мерсеризована бавовна, льон. При виборі дерев’яних спиць треба звернути увагу на те, щоб вони були рівними, гладкими, не мали сколів. Термін служби таких спиць, менший, ніж у металевих. Їх легко зламати, і з часом кінчик може притупитися.                              Найбільш дешеві спиці вироблені з бамбука. Часто їх роблять з берези та інших видів дерев. Але є і дорогі спиці, вироблені з дорогих сортів дерев – пальмового, або червоного дерева. Металеві спиці найбільш поширені. Зазвичай їх роблять зі сталі або алюмінію та покривають тефлоном чи акрилом, для кращого ковзання петель. Вони незамінні при в’язанні з вовни, чи сумішевої пряжі. Головні їх плюси це практичність, міцність, довгий час служби та широкий ціновий діапазон.                                    Металеві спиці бувають суцільні, не полі всередині. Але, зазвичай це спиці невеликого діаметру до 2.5мм. В іншому випадку такі спиці будуть занадто важкими. Спиці більшого діаметру роблять полі всередині, щоб зменшити їх вагу.

Номер слайду 3

За видами спиці поділяються на: Прості прямі спиціЗ одного кінця такі спиці мають загострений кінчик, з другого обмежувач, щоб петлі з них не зісковзували.Їх використовують для в’язання плоских деталей. В'язати на них можна в прямому та зворотному напрямку. Деякі в’язальниці використовують їх для набору петель, а потім переводять в’язання на кругові спиці. Зазвичай продаються наборами з 2 спиць.

Номер слайду 4

Панчішні, або прямі двухсторонні спиціОбидва кінчики таких спиць загострені. Використовують їх для в’язання виробів циліндричної форми, що не мають з’єднувальних швів, наприклад, шкарпеток, рукавичок. Ними зручно закінчувати в’язання шапок. Продаються наборами з 5 спиць. Петлі розподіляються на чотирьох спицях, а пров’язуються п’ятою.

Номер слайду 5

Кругові спиціЦе пара прямих спиць, з’єднаних між собою гнучким тросиком. Такі спиці найбільш популярні. На них можна в'язати великі об’ємні речі, при цьому довжина спиць не має бути дуже великою, полотно розподіляється на тросику, внаслідок чого, воно менше розтягується. Ще одна перевага таких спиць полягає в тому, що зв’язане полотно на тросику можна покласти на коліна, тим самим зменшивши навантаження на руки.

Номер слайду 6

Гнучкі спиціЦе середній варіант між прямими та круговими спицями. В таких випадках спиця замість обмежувача з одного боку має гнучкий тросик. Це дозволяє на коротших спицях в'язати об’ємніші речі, і є альтернативою для тих, хто з якихось причин не любить кругові спиці.

pptx
Пов’язані теми
Технології, Презентації
Додано
16 лютого
Переглядів
79
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку