Презентація Відкритий урок "Гривня. Перетворення одиниць вимірювання вартості. Складання прикладів на віднімання із прикладів на додавання. Розв’язування задач."

Про матеріал

Відкритий урок з математики в 1 класі

Тема. Гривня. Перетворення одиниць вимірювання вартості. Складання прикладів на віднімання із прикладів на додавання. Розв'язування задач.

Мета: закріплювати вміння записувати двоцифрові числа у вигляді суми розрядних до-данків; вчити складати з прикладів на додавання два приклади на віднімання; ко-ротко познайомити з історією виникнення грошей; вдосконалювати вміння порів-нювати іменовані числа; вправляти у розв'язуванні задач; активізувати пізнаваль-ну діяльність учнів; виховувати інтерес до навчання.

Обладнання: моделі монет; зразки грошових купюр; портрет Володимира Великого; словник термінів до уроку; різнорівневі завдання; іграшковий мікрофон.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Ось дзвінок сигнал подав –

Для уроку час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

І урок свій починаймо!

1.Вправа «Очікування»

- Скажіть, діти, чого ви чекаєте від нашого сьогоднішнього уроку? (Відповіді 2-3 учнів).

2.Побажання вчителя

- Я вам бажаю не просто слухати на уроці, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

- Нагадайте, який розділ математики ми зараз вивчаємо? (Нумерація чисел від 21 до 100. Додавання і віднімання у межах 100 на основі нумерації).

1. Усний рахунок з логічним навантаженням

- Знайти закономірність та продовжити числовий ряд.

11, 10, 21, 20, 31, 32, 30, 41, … (40, 51, 50, 61, 60, і т.д.)

- Яке число «зайве»?(32) Чому?(В числі 2 одиниці).

- Числа 32, 41 записати у вигляді суми розрядних доданків.

(32=30+2, 41=40+1)

- Які круглі числа записані у числовому ряді? (10, 20, 30 і т.д.).

- В якому з чисел кількість десятків та одиниць однакова? (11).

- Назвіть найбільше кругле двоцифрове число.(90).

- Назвіть найменше кругле трицифрове число.(100).

- Що ви про нього знаєте зі свого життєвого досвіду? Чого може бути тільки 100?

(100 копійок в 1гривні).

ІІІ. Тема та мета уроку

- Сьогодні на уроці ми будемо і розв'язувати задачі, і встановлювати зв'язок між діями додавання та віднімання, і поширювати свій словниковий запас та вчитися мислити. А ще ми будемо говорити про гроші, адже з ними ви зустрічаєтесь досить часто.

1. Повідомлення цікавих фактів з історії грошей.

(Інформацію можуть надавати як вчитель, так і заздалегідь підготовлені учні).

Перший учень. Гроші мають довгу і цікаву історію. Спочатку люди обмінювалися речами. Згодом речі замінили на шматочки дорогоцінних металів. Їх назвали «рублями», бо відрубували від великого шматка металу. Зараз це монети.(Вчитель показує моделі монет). Пізніше з'явилися паперові гроші – купюри.(На дошці записані слова «монета», «купюра»).

Другий учень. Грошова одиниця України – гривня – вперше з'явилася ще за часів Володимира Великого. (Вчитель записує слово «гривня» та показує портрет князя).

Гроші змінювалися. У 1996 році в Україні знову була введена гривня, яка і є сучасною грошовою одиницею нашої країни.

Запис у зошиті:

100копійок = 1гривня

100к. = 1грн

2. Первинне закріплення. Завдання № 3, с.118.

- Полічіть скільки грошей у кожного з хлопчиків.

У Гліба – 3 монети по 10к. і одна – вартістю 2к.

Запис у зошиті:

10+10+10+2=32(к.)

У Олеся – 5 монет по 10к. і одна – вартістю 5к.

Запис у зошиті:

10+10+10+10+10+5=55(к.)

У Сашка – 2 монети по10к.

Запис: 10+10=20(к.)

-У кого монет найбільше? (У Олеся).

-А копійок? (Також у нього).

3. Порівняння іменованих чисел. Завдання № 4,с.118.

50к. + 40к. … 1грн

19к. - 9к. … 1грн

50к. + 50к. … 1грн

ІV. Творче переосмислення знань

1. Бесіда

- Звідки у ваших сім'ях з'являються гроші? (Відповіді дітей).

- Так, батьки працюють і отримують заробіток, або ж вони відкрили власну справу, яку ми називаємо «бізнес». Слово «бізнес» у перекладі з англійської мови означає «зайнятість справою».

(На дошці записується слово «бізнес»).

Уявіть, що пройшло багато років, ви виросли і відкрили власну справу (свій бізнес).

Наприклад, ви відкрили свій кінотеатр.

2. Задача № 7, с.118.

У Тимка 33грн, а у Семена 27грн. Білет у кінотеатр коштує 30грн. Скільки гривень має позичити Тимко Семену, щоб вони могли відвідати кінотеатр разом?

(Тимко має позичити Семену 3грн, тоді у них буде по 30грн. І вони зможуть разом відвідати кінотеатр).

3. Фізкультхвилинка

«Живі» цифри.

V. Розвиток математичних знань

1.Зв'язок між діями додавання та віднімання

- Пригадайте, як називаються компоненти дії додавання?

- Як знайти невідомий доданок?

- Скільки прикладів на віднімання можна скласти з прикладу на додавання? ( 2).

2. Завдання № 2. Письмово (з коментуванням)

3. Самостійна робота (різнорівнева)

- Які ви знаєте професії, пов'язані з грошима?

- Що робить продавець? (Продає товар).

- Хто такий касир? (Людина, яка приймає та видає гроші, продає квитки).

- А бухгалтер? (Веде грошові комерційні документи).

- Зрозуміло, що ці люди дуже уважно вміють рахувати. Спробуємо себе в ролі людей цих професій.

(Кожен учень отримує картку із завданням певного рівня складності).

Картка «Продавець»

До прикладу на додавання склади два приклади на віднімання.

40 + 6 = 46

46 - … = …

… - … = …

Картка «Касир»

До прикладу на додавання склади приклади на віднімання.

50 + 7 = …

Картка «Бухгалтер»

Запиши свій приклад на додавання. Склади до нього два приклади на віднімання та запиши їх.

Перша перевірка вибіркова. Учні зачитують по одному завданню кожного рівня.

Повна перевірка виконання завдань виконується вчителем після уроку.

4. Завдання № 6. Логічна задача

Місткість відра 10л. Скільки літрів молока можна долити у відро, якщо в ньому вже є 7л?

7 + … = 10(л)

10 – 7 = 3(л)

- Чи можна долити у відро менше 3л молока? Чому?

VІ. Підсумок уроку

- Здавна люди мріяли про те, щоб у них були гроші.

- Як ви вважаєте, діти, що в житті не можна купити за гроші?(Відповіді дітей).

- Чи оправдалися ваші очікування, які ви озвучили на початку уроку? Чим запам'ятався цей урок? Вправа «Мікрофон».

Щоб знову зустрітись в годину призначену,

Кажу я вам щиро завжди:

- До побачення! (Хором)

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок Математики. Тема: Гривня. Перетворення одиниць вимірювання вартості.

Номер слайду 2

11, 10, 21,20, 31,32, 30, 41, ……Знайти закономірність та продовжити числовий ряд40,41,50,51,60,61,70,71,80,81,90,91, 10032 = 30 + 2

Номер слайду 3

Гроші Монети

Номер слайду 4

Купюра, гривня

Номер слайду 5

Купюра, гривня

Номер слайду 6

Володимир Великий

Номер слайду 7

- Полічіть скільки грошей у кожного з хлопчиків. У Гліба - 3 монети по 10 к. і одна – вартістю 2к. У Олеся – 5 монет по 10 к. і одна – вартістю 5к. У Сашка – 2 монети по 10 к. - У кого монет найбільше?- А копійок?Завдання №3 с 118

Номер слайду 8

Задача Батьки вам дали 100 грн для того, щоб ви купили хліб та молоко. Молоко коштує – 40 грн, а хліб коштує – 20 грн. Скільки грошей ви витратили? Скільки грошей у вас залишилось?

Номер слайду 9

Короткий запис. Було – 100 грн. Молоко – 40 грн. Хліб – 20 грн. Всього витратили - ?Залишилось - ?

Номер слайду 10

Розв’язання1) 40 + 20 = 60 (грн) - витратили2) 100 – 60 = 40 (грн) Відповідь: витратили 60 грн, залишилось 40 грн

Номер слайду 11

Листи від продавця та касира

Номер слайду 12

1. Як ви вважаєте, що в житті не можна купити за гроші?2. Скільки копійок в одній гривні?3. Який момент уроку був самий приємний?Підсумок

pptx
Додано
12 січня 2019
Переглядів
5910
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку