Дана презентація стане в нагоді вчителям української літератури. Вона містить матеріал , який можна використати під час вивчення теми " Загадка як вид усної народної творчості. Розгляд змісту і форми загадок. Види загадок"
Відкритий урок з української літератури. Учитель української мови та літератури Нововасилівського НВК Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області Кирик Сніжана Сергіївна
Номер слайду 2
Я тобі не говорю, що тобі говорю, я тобі лиш скажу, щоб ти мені сказав, що я тобі не договорила
Номер слайду 3
Тема уроку. Загадка як вид усної народної творчості. Розгляд змісту і форми загадок. Види загадок
Номер слайду 4
Сьогодні на уроці :познайомимося з загадкою як видом усної народної творчості;розглянемо види загадок, їх форми;познайомимося з новим художнім засобом – метафорою;навчимося складати, виразно читати та відгадувати загадки.
Номер слайду 5
Завдання для роботи у парах:
Номер слайду 6
Робота з підручником
Номер слайду 7
Як читати загадку…Читати повільно, щоб слухачі зрозуміли смисл загадки. Виділяти голосом слова, які вказують на прихований предмет або явище. Читати трохи утаємничено, хитрувато.
Номер слайду 8
ФОРМИ ЗАГАДОК:
Номер слайду 9
ФОРМИ ЗАГАДОК :
Номер слайду 10
ФОРМИ ЗАГАДОК:
Номер слайду 11
Для чого український народ складав загадки?
Номер слайду 12
Пройдіть випробування«My. Test X» - це система програм (програма тестування учнів, редактор тестів і журнал результатів) для створення та проведення комп'ютерного тестування, збору та аналізу результатів, виставлення оцінки за вказаною в тесті шкалою.
Номер слайду 13
Пригадайте, герої якої казки відгадували загадки?
Номер слайду 14
Казка « Мудра дівчина»
Номер слайду 15
Тематичні види загадок
Номер слайду 16
Зав’яжемо вузлик напам’ять: Наприклад Скатертина біла весь світ накрила . - Діти, подумайте, чи схожий сніг, коли вкриє всю землю, на білу скатертину?
Номер слайду 17
Завдання « Чарівна торбинка»
Номер слайду 18
Складіть загадки
Номер слайду 19
Чи досягли ви поставлених цілей?
Номер слайду 20
Домашнє завдання: Обов’язкове: підготуватися до виразного читання напам’ять народних загадок. На вибір: скласти кілька загадок (про олівець, м’яч, книжку, сніг, мороз, річку).