Харківська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 56
Харківської міської ради Харківської області
МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСIЯ
Вихователь ГПД
Горюнова Л.С.
Харкiв 2019
Цілі: 1. Розширення кругозору учнів у професійному самовизначенні.
до вивчення професій.
Завдання: 1. Ознайомлення учнів з професіями минулого, сучасного та можливими професіями майбутнього.
2. Формування інтересу до професій.
3. Пробудження інтересу до професій майбутнього, що зароджуються.
Хід заняття
Гончар – ремісник, що виготовляє глиняний посуд. Продукція гончарного ремесла була надзвичайно різноманітна та застосовувалась в різних сферах селянського побуту. Це різне начіння для зберігання продуктів (молока, сметани, вершків, вершкового масла), приготування їжі, тарілки, миски, горшики для запікання, посуд для напоїв. В наш час даний вид ремесла зберігся. Робота ведеться автоматизовано, тобто менше використовується ручна праця.
Багато років тому люди почали записувати події, що відбувалися в тій чи іншій місцевості, з тими чи іншими людьми. Так з’явилися літописи, разом з цим з’явилися літописці, тобто люди, які їх створювали. Літописці записували події пір’ями та спеціальними чорнилами.
Групова робота «Впізнай професію по ключових словах»
1 – складають перелік професій на букву А;
2 - складають перелік професій на букву Б;
3 - складають перелік професій на букву В;
4 - складають перелік професій на букву Д.
В конвертах знаходяться підказки з описом деяких професій та загадки: Він будує будинок за комп’ютерним столом. Будівлю в готовому вигляді він на моніторі бачить. Зробив справу – будівництво розпочалося. Буде будинок не віртуальний, а зручний та реальний (Архітектор).
Я працюю в театрі.
Просто тітка я в антракті.
А на сцені – то цариця,
То бабуля, то лисиця.
Знає Коля та Лариса,
Що в театрі я … (Актриса)
Хранитель книг у прямому та переносному значенні. Йому відомі секрети класифікації книг, складання бібліографічних довідників та каталогів. Працює з книжковим фондом, консультує відвідувачів, допомагає їм у пошуку та виборі літератури (Бібліотекар).
У фірмі прибуток він розраховує,
Всім зарплату нараховує.
І рахувати йому не лінь
Всі податки цілий день (Бухгалтер).
- Даний спеціаліст займається лікуванням та профілактикою хвороб тварин, а також проведенням різних медичних та косметичних процедур, в тому числі операцій. Особисті якості: абсолютна та безмежна любов до тварин, розвинута спостережливість, добра пам’ять, логічне мислення (Ветеринар).
Його праця в глибині,
На самісенькому дні.
Його праця в темряві
І тиші,
Але хто ж він,
Дайте відповідь на запитання,
Не космонавт, але ходить серед зірок (Водолаз).
Від майстерності цієї людини залежить якість звучання хору або оркестру. Змах палочки - й музиканти стають єдиним цілим. Головне його завдання – повести музикантів за собою. Оркестр – це команда. А в команді повинен бути лідер, який візьме на себе всю відповідальність (Диригент).
Вночі, опівдні, на світанку,
Службу вона несе в секреті,
Її давно бурьонки знають,
Завжди мичанням зустрічають
Та за її не легку працю
Все молоко їй віддають (Доярка).
А – авіаконструктор, автогонщик, автослюсар, агроном, адвокат, актор, аніматор, артист, архітектор, астролог, астроном.
Б – банкір, бармен, бібліотекар, біолог, бортінженер, бортпровідник, ботанік, боцман, бульдозерист, бухгалтер.
В – вагоновожатий, вахтер, ветеринар, винороб, водій, водолаз, вокаліст, вихователь, вчитель.
Д – драматург, диригент, дизайнер, диспетчер, декоратор, двірник, дресирувальник.
Я бачу вам сподобалась гра «Професія на букву». Кожна група отримає ключ, який допоможе відкрити двері в майбутню професію. На ключах ви бачите букви алфавіту. Спробуйте вдома, до наступного заняття, узнати якомога більше щодо професій, назви яких починаються на ці букви.
Підведення підсумків заняття
Наша подорож скінчилася. Візьміть конверти з картками та покажіть: