Хто з вас відпочивав на морі? Про яких жителів морського дна ви можете щось повідомить? Які моря є на Україні? Хто такий Нептун?
Номер слайду 3
Нас у підводний світ запрошує повелитель морів і океанів НЕПТУН
Номер слайду 4
В далекі часи вона брала у моря те, що могла знайти біля берега: мушлі, краби, кальмари, рибу... З берега неможливо було пізнати життя в морських глибинах. Тому люди вірили в «таємниці моря». Чи хотіли б ви потрапити на саме дно? То ж мандруємо… Дарами моря людина користувалась здавна
Номер слайду 5
Найбільша і найрізноманітніша родина морських мешканців. Серед них є маленькі і великі, яскраві і не дуже, круглі і довгасті, та всі вони мають голову, тулуб, плавники і хвіст.
Номер слайду 6
Мають голову - тулуб і вісім ніг щупалець. Деякі з них уміють змінювати колір свого тіла, пристосовуючись до навколишнього середовища.
Номер слайду 7
Живуть у найглибших частинах океану. Вони мають найчастіше п’ять променів, хоча є види, що мають і більше.
Номер слайду 8
Не можна уявити морського життя без слизьких, прозорих, проте жалючих мешканців – медуз, які схожі на парасольки із щупальцями.
Номер слайду 9
Вражають своєю красою корали – різні за формою та кольором.
Номер слайду 10
У морі є велика кількість водоростей, які інколи утворюють цілі морські ліси.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Цей морський безмежний простір ви зможете передати за допомогою тону і кольору, створивши композицію «Морські фантазії»
Номер слайду 14
Залежно від освітлення навколишнього середовища, стану неба, вода набуває відтінків інших кольорів. Колір води біля поверхні моря світліший, ніж у глибині.
Номер слайду 15
Під безхмарним чистим небом поверхня водойм так само спокійна й блакитна, але трохи темніша за небо.
Номер слайду 16
Коли небо вкрите хмарами, колір води тьмяніє, подекуди відблискує сріблом. Під час бурі хвилі набувають кольору неба. Чим далі дно, тим глибший і густіший зелений тон.
Номер слайду 17
Визначте, хто з морських мешканців буде центром композиції. Намітьте олівцем його на передньому плані. Виділяючи його розміром, а потім і кольором. Інших мешканців моря зобразіть меншими. Домалюйте каміння, корали й водорості. Додайте барв до своєї підводної казки.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Покрокова схема малювання дельфіна
Номер слайду 20
Покрокова схема малювання риби
Номер слайду 21
Покрокова схема малювання восьминога
Номер слайду 22
Покрокова схема малювання медузи
Номер слайду 23
Номер слайду 24
Діти роблять коло і по черзі висловлюють свою думку про урок: Я створив ось таку «Морську фантазію»… Найцікавіше мені було… Я хотів би побувати…
Номер слайду 25
Які знання і уміння, що ви набули на уроці? А які візьмете із собою для використання в житті та на інших уроках.
Номер слайду 26
Номер слайду 27
1. М.І.Резніченко, С.К.Трач «Образотворче мистецтво» Підручник для 4класу загал. осв. навч .закладів Вид. Тернопіль Навч. книга – Богдан 2015-144ст. 2. Відео «Одинадцять дивовижних фактів про морських тварин та їх життя» Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=-mdVnPEVKnU 4. Відео «Загадки про риб і мешканців водойм» Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=c6oGwTGMTaQ 5. Відео фізхвилинка «Танок підводного царства» 6. Музика «Шум моря і чайки» Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Eay8IruTS2w