Мета. Розвивати навички та вміння керувати креативним процесом, подолати стереотипи та бар'єри, які обмежують творчий потенціал; Фантазувати, уявляти образи, активізувати й актуалізувати процеси особистісного творчого розвитку. Формувати партнерську позицію у творчій діяльності, спілкуванні, вміння активно слухати, намагатися зрозуміти людину, а не переконувати її у своїй правоті.
Завдання: створення комфортного психологічного клімату в колективі;
сприяти у вчителів до самопізнання й придбання досвіду позитивного спілкування; сприяти у вчителів до придбання досвіду спільної діяльності.
Кожна дитина знайома з грою, яка притаманна самій природі її віку. Граючись, дитина занурюється в ситуації, які відображають епізоди реального життя. " Гра, - писав видатний педагог В.О.Сухомлинський, - це шлях дитини до пізнання світу, в якому вони живуть, це іскра, яка запалює вогник допитливості". За своєю суттю, гра - це тренажер, на якому виробляються вміння і навички, розкривається творчий потенціал дитини, створюються умови для активного обміну знаннями. Багаторічний досвід педагогічної діяльності свідчить, що ігрові форми проведення заходів з учнями завжди приносять справжнє творче задоволення.
Ми переконані у тому, що така форма роботи не лише поглиблює і поширює знання учнів, а й прищеплює інтерес до науки. Формування в учнів навичок самостійної діяльності, творчого потенціалу і здатності використовувати знання на практиці є важливим завданням сучасної української національної школи.
Мета: Формування в учнів інтересу до навчання через ігрові, цікаві завдання. Розвивати абстрактне мислення, вміння аналізувати, узагальнювати. Сприяти зацікавленню учнів у поглибленому вивченні навчальних предметів, розвиткові інтелектуальних та творчих здібностей, розширенню кругозору . Прищеплювати навички комунікативного спілкування. Завдання: Формувати у дітей вміння дотримуватися правил колективної гри . Виховувати у дітей почуття товариськості, бажання прийти друзям на допомогу, шукати вихід з проблемних ситуацій .
Казка про білочку У між розлогим і стрункою сидить . щось шепоче своїми , а білочці відчувається, що він кличе її до себе. І погойдує гілками, наче теж кличе . «Де ж мені оселитися?», - думає . – Чи в дуплі на , чи у між гілками ? Та ні, я збудую собі дві . У спатиму, а у зроблю комору. Ох і настрибалася з дерева на дерево! А їй допомагав стрибнути на потрібну гілку і не впасти. А вправно лазити по деревах допомагали гострі кігтики. І за кілька днів у на було м`якеньке кубельце,вистелене мохом і сухою . А у гніздечку на були та .
Як яєчко писанкою стало У матусі в грілося три біленьких гарних . Серед них одне було особливе: цікаве і допитливе. – Почекай ще трішечки! – часто говорила йому . – Скоро ти вже саме побачиш, який чудовий цей білий світ. Але зараз тобі ще слід полежати у теплому . Одного разу недопильнувала і викотилось із і упало на зелену . «Білий світ, який же він? Невже такий білий, як я?» І вирушило в путь. Серед зеленої його білий животик помітило . – Привіт!,- сказало . – Привіт!, - відповіло . А ти хто? ! Усім даю тепло. – Твої промінці дуже теплі і ніжні. Ти мені подобаєшся. Засміялося і поцілувало . Від чого на його щічках з`явилися жовтенькі кружечки.
Мова Мова допомагає вивчати навколишній світ, з її допомогою відбувається пізнання дійсності. Ми мислимо, приходимо до якихось висновків за допомогою мови. Мова береже досвід народу, накопичує знання і передає їх від покоління до покоління. Мова забезпе-чує зв’язок часів. Таким чином, ми володіємо великими можливостями: мислити, обмінюватися інформацією, вчитися, використовувати знання, накопичені нашими предками.
Сьогодні і ми у Мовній Студії граючись запишемо цікаві вправи та ігри. Погляньте ось квітка мови ,але вона ще не розкрилась то ж давайте на прикладі квітучої квітки мови ми покажемо Сашкові важливість, необхідність і красу мови! Для цього зараз поділимося на дві групи. … Тепер виберіть собі командира! Пам’ятайте правила , радитеся ви пошепки не заважаючи іншій групі , коли відповідаєте – іде запис гри – в студії тиша! Готові?!
«Визбирувач» Учні одержують картки зі складами і буквами, з яких складають слова,знаходять відповідний малюнок і до них добирають по два прикметника і два дієслова . Матеріал для гри: м'я, та, со, ло, в'ї, сім', я,пір', я, п'я, так, насі , ння, ко, лос, ся, хом’ , як, м’ ,яч, черв’ ,як .
«Сортування» Збери слово. З прочитаних слів кожного рядка, взяти з першого слова першу літеру, з другого – другу, з третього – третю і т.д. й одержати нове слово. Виграє той, хто першим складе слово і правильно прочитає його, і визначить корінь слова . Шия, скло, слово, масло, ручка Парк, сіно, ліс, рідня, лілія Зір, ліс, бір, марка, рамка Мало, дим, сир Заєць, лис, ломи, собака Звір, лось, шишка, лини, корито Лава, лин, бамбук, молодий, батон Метро, дощ, сова, гора
«Словотворці» Із слова по складу Скласти нові слова із перших складів кожної групи слів, придумати коротку розповідь. Десять, резеда, вода - Гаї, зелені, табір - Диня, тисяча, насип - Батіг, ранок, банка - Мама, лимон, народ - Долина, роги, гараж - Маяк, широкий, намір - Бегонія, ревінь, залізо -
Математичний фокус Потрібно записати чотиризначне число,в записі якого кожна наступна цифра на 1 більша за попередню. Потім записати інше число тими самими цифрами ,тільки в зворотньому порядку.Після цього відняти від більшого числа менше. Повторити це 3 рази,добираючи інші числа.Порівняти одержані результати. Відповідь 3087
Поважати права інших людей Старанно вчитися в школі Виконувати посильну роботу Берегти шкільне майно Бути чемним в школі,вдома, на вулиці Дотримуватись правил дорожнього руху Дотримуватись моральних норм поведінки Охороняти природу Піклуватися про членів сім’ї,допомагати їм Поважати старших
Права 1. Право на життя та охорону здоров'я. 2. На навчання. 3. Ігри, розваги, відпочинок. 4. На користування бібліотеками, спортзалами, обладнанням школи. 5. Брати участь у конкурсах, змаганнях. Обов'язки 1. Старанно вчитися. 2. Берегти природу, пам'ятки культури. 3. Берегти шкільне майно. 4. Дотримуватись моральних норм поведінки. 5. Дотримуватись правил особистої гігієни. 6. Дотримуватись правил дорожнього руху.