Презентація виставки творчих робіт вихованців шкільного гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «СОНЯХ». Досвід впровадження альтернативних технік декоративно-ужитковог мистецт
Ділюсь досвідом впровадження альтернативних технік декоративно-ужиткового мистецтва на заняттях шкільного гуртка.
Презентація виставки творчих робіт вихованців шкільного гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «СОНЯХ».
Презентація виставки творчих робіт вихованців шкільного гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «СОНЯХ». Досвід впровадження альтернативних технік декоративно-ужиткового мистецтва. . . 2022 р. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ “КРИВОРІЗЬКАСПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА “НАДІЯ” ДОР”. Підготувала Вчитель трудового навчання КЗО «КРИВОРІЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА «НАДІЯ» ДОРКомарова Тетяна Володимирівна
Номер слайду 2
Колективні творчі роботи
Номер слайду 3
Майстри із своїми індивідуальними проектами
Номер слайду 4
Майстерня з трудового навчання Криворізької спеціальної школи «Надія» це окремий «Арт майданчик» для розкриття талантів юних хенд мейдерів нашого навчального закладу. Адже шкільні роки це не тільки час навчання і виховання, це час для відкриттів, пошуку шляхів самореалізації, творчого натхнення і заряджання позитивною енергією на майбутнє. Вироби, створені своїми руками, здатні подарувати чарівну казку і радість не тільки самій дитині , але й всім оточуючим. У вихованців нашої школи склалася гарна традиція-називати свої творчі роботи- «Щастинками»-часточками щастя. Адже, роботи, виконані маленькими рученятами дітей дарують їм щастя у процесі роботи, а самі вироби, заряджені позитивною енергією , дарують щастя оточуючим. Минулого року ми презентували свої Щастинки, це були поробки в альтернативних техніках рукоділля. Цього року ми презентуємо нові Щастинки. Продовжуємо пошук цікавинок і вдосконалюємо набуті знання ті вміння. Наші нові Щастинки:
Номер слайду 5
Постійно експериментуємо і маємо значні досягнення і перемоги! rrrrr
Номер слайду 6
Арома камінці. Виготовляємо «Арома-камінці» із гіпсу. Розведену водою гіпсову суміш заливаємо у формочку. Занурюємо на поверхню гіпсу пластилінову кульку, яку після висихання камінця виймаємо, це і буде отвір для ароматичної олії. Після висихання камінець розфарбовуємо і декоруємо. Цього року для декору обрали декупажні серветки. Весело і цікаво, а ще актуально і корисно. корисно для профілактики застуди. Залишилось додати кілька краплинок ароматичної олії і розпочати сеанс арома терапії.
Номер слайду 7
Техніка «Терра» Техніка Терра. Це об’ємні аплікації із природних матеріалів. «Терра»- у перекладі з латинської мови «земля». Тож у хід ідуть висушені трави, квіти, плоди, камінці, пісок, мушлі. Але є секретик…все це фіксується на основі не клеєм, а будівельною шпаклівкою. Після висихання картину розфарбовують, згідно художнього задуму, акриловими фарбами. В техніці Терра працюємо другий рік. Виконали безліч індивідуальних робіт- магнітів на холодильник та картин, а для конкурсів виконуємо великі групові панно.
Номер слайду 8
Від класичної техніки «Декупаж» відрізняється послідовністю. В цій роботі ми спочатку наклеїли картинку, а потім фарбували та декорували виріб. Перші сувеніри до зимових свят готові. Декорування пляшки в техніці «Зворотній декупаж».
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Еко-вазочки в техніці «Декупаж». Виготовляємо еко-вазочки із пластикових пляшечок від косметичних засобів. Виріб декорується візерунком із термо клея та декупажних серветок.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Панно « Грошове дерево». Панно « Грошове дерево» виконане в техніці «Пейп арт». Основа панно- цупкий картон, обклеєний паперовими столовими серветками. Стовбур дерева – аплікація із серветочних джгутиків. Крона дерева- монетки. Для фарбування використано чорну та металізовані акрилові фарби.
Номер слайду 13
«Алмазна вишивка». Підкорюємо сучасну техніку рукоділля «Алмазна вишивка», або іншими словами – аплікація із стразів (камінців). Для виконання картин використовуються готові схеми із клейовим шаром. Ми обрали такий вид рукоділля, як альтернативу вишивці бісером, адже це складно і дорого. А одна алмазна картина може одночасно виконуватися групою дітей. У кожного свій інструмент і свій колір на схемі. Дуже гарно розвиває посидючисть і концентрацію уваги. Всі роботи, виконані в цій техніці мають презентабельний вигляд і можуть бути гарним подарунком. Всі алмазні картини нашої виставки виконувались виключно групами дітей протягом тривалого часу.
Номер слайду 14
Створюємо ікону «Віра, Надія, Любов»
Номер слайду 15
Наші плани і творчі мрії. У своїй творчості не стоїмо на місці. Знайомимось із новими для нас техніками. Рухаємося від творчості вчителя до творчості учнів. Спочатку навчається вчитель, захоплюється новою технікою рукоділля , а потім «закохує» у неї своїх учнів. Так, на перспективі маємо вовняну акварель , еко вироби для декору та еко іграшки із вторинної сировини і ще дещо цікавеньке… тримаємо інтригу…Працюємо над новими «Щастинками»!!!