Презентація "Вітаміни" може бути представлена учням 8 класу при вивченні теми "Обмін речовин та перетворення енергії в організмі людини" на уроці "Значення компонентів харчових продуктів"
Наука про вітаміни Фармакологія — (від грец. pharmakon (φάρμακον) – ліки або отрута, та logos (λόγος) - наука) - медико-біологічна наука про лікарські речовини та їх дії на організм; наука про фізіологічно активні речовини та їх дію на біологічні системи. Вітамінологія – наука про вітаміни. Біохімія — (від грец. βίος — «життя» і єгип. kēme — «Земля») — наука про хімічний склад організмів та їхніх складових частин та про хімічні процеси, що відбуваються в організмах.
Наукові дослідження з 1600 до 1800 року від важкої цинги померло близько одного мільйону моряків. Це перевищувало людські втрати в усіх морських баталіях того часу. Історія морських і наземних подорожей вказувала на те, що виникнення цинги може бути попереджено, а хворі можуть бути вилікувані, якщо в їх їжу вводити певну кількість лимонного соку або відвару хвої.
Потреба у вітамінах Добова потреба у вітамінах - залежить від різних причин та факторів: віку, статі, типу виконуваної роботи, вагітності, лактації, кліматичних та погодних умов, шкідливих звичок. Авітаміноз - (грец. ά — «відсутність» і вітамін) — захворювання, яке виникає, внаслідок тривалого недостатнього забезпечення одним (моновітамінози) або кількома (полівітамінози) вітамінами. Гіповітаміноз - захворювання, спричинені нестачею вітамінів в організмі. Гіпервітаміноз - це гострий стан, який виникає при передозуванні вітаміну або при підвищеній чутливості організму до його препаратів.
Як не втратити вітаміни Під дією високої температури м’ясо втрачає 60% вітамінів групи В; Під дією високої температури овочі втрачають - 50% вітаміну С та 20% вітамінів групи В; Вітамін С руйнується під дією повітря; Вітаміни руйнуються при тривалому зберіганні продуктів; У заморожених овочах та фруктах вітаміни зберігаються краще; Взимку та навесні бажано приймати вітамінні препарати.
Вітаміни не засвоюються Алкоголь руйнує вітаміни А, групи В; Нікотин руйнує вітаміни А, С, Е; Кофеїн руйнує вітаміни групи В, РР; Аспірин зменшує вміст вітамінів групи В, А, С; Антибіотики руйнують вітаміни групи В; Снодійні засоби утруднюють засвоєння вітамінів А, D, Е, В12; Оцет руйнує вітамін С.
Використані джерела http://whoyougle.ru/texts/vasco-da-gama/ http://korabley.net/news/2009-01-14-133 http://ru.wikipedia.org/wiki/ http://flot.com/history/io1.htm http://photo.qip.ru/users/bulgakov/1110462/22291951/#mainImageLink http://medvesti.com/zdorovie/drugoe/382-dlya-laboratornyh-eksperimentov-ne-podhodyat-belye-myshi.html http://www.liveinternet.ru/users/kakula/post121308043/ www.google.com.ua/ http://zdorovja.ks.ua/vitamin-k http://sunfood.com.ua/podbiraem_racion/488 https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B0%D0%BC%D1%96%D0%BD+%D1%81&client=firefox-b-e&sxsrf=ACYBGNQeKuTN9kbk_FKsKtQLrZ_9z7qBNw:1570067883894&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_m_jT_v7kAhXp-yoKHQycCBkQ_AUIESgB&biw=1872&bih=909#imgdii=jpp5EZsr1dS4dM:&imgrc=l6HJx75apNFF7M: