Вивчення планет земної групи. Марс. Створення моделі ракети з паперу.
Номер слайду 2
Марс
Номер слайду 3
Марс - четверта за рахунком планета, віддалена від Сонця і найближча до Землі.
Номер слайду 4
Температура на поверхні варіюється від найнижчої -125 ° за Цельсієм, до найвищої + 30 ° за Цельсієм
Номер слайду 5
Маса та радіус Марса менші, ніж Землі, але тривалість доби (24,6 год) і зміна пір року (вісь обертання нахилена під кутом 65° до площини орбіти) нагадують нашу планету. Правда, тривалість сезонів на Марсі майже у 2 рази довша, ніж на Землі. Навіть у невеликі телескопи на Марсі видно білі полярні шапки, які свідчать про наявність води в атмосфері планети.
Номер слайду 6
Розріджена атмосфера та великі добові перепади температури роблять неможливим існування високорозвинених форм життя — рослин або тварин. На знімках поверхні видно червону пустелю з дюнами піску, який переноситься вітром на тисячі кілометрів.
Номер слайду 7
Червоний колір марсіанського ґрунту пояснюють значним вмістом (до 16 %) оксидів заліза (звичайної іржі). Про відсутність життя на поверхні Марса свідчать також результати експериментів, які безпосередньо проводились за допомогою АМС — присутність мікроорганізмів на поверхні не зареєстрована.
Номер слайду 8
На Марсі ніколи не випадає дощ, бо пари води в атмосфері у 100 разів менше, ніж на Землі. На самій поверхні Марса вода в рідкому стані не помічена, бо при тискові 0,006 атм температура кипіння води знижується до +3°С. Тобто як тільки на поверхні утворюється невелика калюжа, то вода закипає і випаровується.
Номер слайду 9
Запасів води у вигляді снігу та льоду під поверхнею Марса може бути набагато більше — якби рівномірно її розподілити по поверхні, то глибина такого моря могла б сягати кілька сотень метрів. Русла висохлих річок на поверхні свідчать, що в минулому на Марсі була більш густа атмосфера, випадали дощі, і ймовірно існувало життя. Клімат на Марсі міг змінитися через зіткнення з астероїдом.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Супутники Марса Фобос і Деймос
Номер слайду 12
Тиск на поверхні планети настільки низький, що кисень в крові моментально перетворився б на бульбашки газу. Це призводить до смерті.
Номер слайду 13
Оскільки на Марсі відсутній озоновий шар, то при сході Сонця, планета отримує смертельні дози радіації.