Презентація на тему " Визволення Великобурлуччини від німецько- фашистьких загарбників " позакласний захід присвячений 75-й річниці визволення Великобурлуцького району від німецько- фашистьких загарбників
Визволення Великобурлуччини від німецько- фашистських загарбників Лютий 1943 року
Номер слайду 2
Присвячується 75-й річниці визволення Великобурлуцького району від німецько-фашистських загарбників
Номер слайду 3
Годинник історії відраховує 75 роковини визволення нашого краю від німецько-фашистських загарбників. 28 жовтня 2018 року мине 74 роки від Дня визволення України,великого дня для держави. Цього дня ми святкуємо звільнення нашої нації від фашистів.
Номер слайду 4
Для нас усіх війна - вічно у незгасній пам’яті. Адже пам'ять - частина духовного життя народу, його найсвятіша істина. Для людей Великобурлуччини війна пронеслася спопеляючою блискавкою, пронизала серця і душі, обпалила кожну сім’ю та оселю, кожне життя, наклала відбиток на декілька поколінь
Номер слайду 5
.Друга Світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року нападом Німеччини на Польшу. 22 червня 1941 року німецькі війська вторглися на територію України.
Номер слайду 6
Великобурлуччина в 1942-1943 роки В кінці травня - початку червня 1942 року війна докотилася до Великобурлуцького району. 10-14 червня 1942 року німецько-фашистське командування проводило операцію під назвою "Вільгельм", ставилося завдання оволодіти рубежем по лівому березі річки Великий Бурлук. За час кровопролитних боїв загинуло багато радянських бійців, котрі були поховані на місці їх загибелі.
Номер слайду 7
15-16 червня 1942 року в районі сіл Вільхуватка та Зарубинка вели бої з німецько-фашистськими загарбниками бійці 6-ї окремої танкової бригади під командуванням майора Хопко С. А. За два дні важких боїв наші танкісти, артилеристи та піхотинці знищили 120 танків противника, багато іншої техніки і живої сили ворога. У цих боях бійці 6-ї окремої танкової бригади завдали тяжкої поразки німецькій танковій дивізії СС «Мертва голова».
Номер слайду 8
Емблема та техніка дивізії СС «Мертва голова».
Номер слайду 9
26 червня 1942 року було окуповано німецько-фашистськими військами село Катеринівка. У боях за село брали участь бійці 24-го кавалерійського полку. У червні 1942 року село Середній Бурлук було одним із проміжних рубежів оборони 9-ї Гвардійської стрілецької дивізії під командуванням генерал-майора Бєлобородова, яка входила до складу 38-ї армії Південно-Західного фронту.
Номер слайду 10
Двічі Герой Радянського Союзу генерал-майора Бєлобородов А.П. .
Номер слайду 11
До кінця червня 1942 року територія району була повністю окупована і встановлений окупаційний режим. Це стало початком підпільної боротьби проти німецько-фашистських загарбників. Підпільні групи були створені в селах Шипувате,Середній Бурлук, Плоске , Вільхуватка
Номер слайду 12
На початку 1943 року в результаті успішних дій радянської армії фронт наближався до Великого Бурлука. Щоб стримати наступ радянських військ в районі Вовчанськ- Білий Колодязь-Великий Бурлук розмістилися підрозділи німецького полку СС «Дер Фюрер». Їм протистояла 3 танкова армія П. С. Рибалко. До початку наступу 3-я танкова армія налічувала 57 557 чол. особового складу. Артилерійське озброєння армії складалося з 1223 мінометів різних калібрів і 588 танків.
Номер слайду 13
Першими на Великобурлуччині у лютому 1943 року 405-м окремим протитанковим полком та 555-м стрілецьким полком були звільнені села Григорівкуа та Катеринівка. 3 лютого 1943 року було звільнено селище Великий Бурлук, села Хатнє, Шипувате, а 4 лютого 1943 року — села Гогине, Слизневе, Волкове. Наприкінці лютого 1943 року територія району була повністю звільнена від німецько-фашистських військ .
Номер слайду 14
Бійці в окопах перед атакою противника
Номер слайду 15
6-й гвардійський кавалерійський корпус йде у напрямку Великобурлуччини
Номер слайду 16
Ніхто не забути, ніщо не забуте За роки ІІ Світової війни загинуло близько 10 млн. українців. 11 тисяч мешканців Великобурлуцького району пішли на фронт, із них: 5,5 тисяч не повернулися додому. 2096 воїнів віддали своє життя, захищаючи та визволяючи Великобурлуччину. .
Номер слайду 17
У роки війни За бойові подвиги на фронтах Другої Світової війни 10 великобурлучан отримали звання Героя Радянського Союзу: Антонов Олександр Антонович, с. Середній Бурлук; Заболотний Іван Миколайович, с. Шипувате; Каліберда Іван Опанасович, смт. Великий Бурлук; Кісільов Іван Герасимович, с. Григорівка; Ольшанський Костянтин Федорович, смт. Приколотне; Проценко Леонід Олексійович, смт. Великий Бурлук; Пятихін Іван Гаврилович, с. Попасне; Тарасов Лука Федорович, с. Зарубінка; Холод Михайло Мефодійович, с. Малий Бурлук; Чайка Федір Васильович, смт. Великий Бурлук.
Номер слайду 18
Меморіал Слави в селі Шипувте.
Номер слайду 19
В гранітному мовчанні обелісків, У поминально сяючих вогнях Прийдешнє Вам вклонятись буде низько, Геройство Ваше збереже в віках. Світ завжди буде пам'ятати рани, І попелище, й болі мирних хат. Сьогодні - всі Вам квіти, ветерани! Усі сонця тобі, герой-солдат! Г. Ісаєнко
Номер слайду 20
Заболотний Іван Миколайович Антонов Олександр Антонович