Спочатку дівча мріяло бути перукарем, потім лікарем, і нарешті, вже закінчуючи школу ,геологом. Та ,несподівано навіть для себе ,дівчина подала документи до ПДПІ. Чому? Дивіться самі. Учитель Риси перукаря: Творчість , Фантазія , вміння імпровізувати Риси лікаря Доброта , людяність , бажання допомогти слабшому: Риси геолога Активність , рух вперед , вічний пошук і неспокій
Стаж роботи – 24 роки Закінчила Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка Кваліфікаційна категорія -- вища Проблема, над якою працюю: Формування творчої та пошукової діяльності та використання ТКРМ на уроках математики. Проблемне питання: Як вивести формулу зацікавленості ?
Актуальність Сьогодні на людину впливає величезний інформаційний потік, не завжди корисний для дитини.Тому завдання педагога – направити енергію дитини в правильне русло, прищепити учням інтерес до нових знань, національної культури та народних традицій, виховувати особистість з високими духовними ідеалами .
Нестандартний урок – це особлива організація навчальної діяльності, коли першочергову роль відіграють загально - людські цінності з орієнтацією на емоційну та дисциплінарну сферу. Типи нестандартних уроків: Уроки змістовно спрямованої форми : лекція, семінар, конференція. Уроки змагального характеру: змагання, КВК, аукціони, естафета, марафон … Уроки огляду знань: парне опитування, робота в групах та мікрогрупах . Урок-консультація, урок-залік, урок-мініекзамен.
Структура уроку : 1) Фаза актуалізації – зерно саджають у родючий грунт. Успіх уроку залежить не лише від цього “зерна”: необхідно спиратися на ті знання, що вже є в учнів, подібно до того, як зерно має використати поживні речовини у ґрунті . 2) Фаза побудови знань – зерно пускає коріння і проростає. 3) Фаза консолідації – пшениця починає колоситись у колоссі містяться зерна численних майбутніх рослин. Життєвий цикл пшениці – від зерна до рослини і знову до зерна – нагадує про нескінченний цикл навчання.
Без звички працювати, без уміння долати труднощі, без дисципліни праці немає людини. А саме до цього й привчає математика. М.І.Кодак Уміння розв’язувати задачі – таке ж практичне мистецтво, як і вміння плавати чи бігати. Цього можна навчитися тільки шляхом наслідування і тренування. Д.Пойя
Приклади завдань, що можуть бути виконані в парах: 1) обговорення параграфа та виділення в ньому головного; 2) аналіз задачі, теореми; 3) розробка запитань для учнів; 4) перевірка завдання та оцінювання роботи один в одного; 5) відповіді на запитання; 6) підготовка до відтворення знань за ключовими словами; 7) розв'язування завдань; 8) формулювання мети уроку; 9) виконання самостійної роботи; 10) підбиття підсумків уроку тощо.
Перспективність З роками все більше розумію: “ те, що ми знаємо, обмежене, а те, чого ми не знаємо – нескінчене ”. Кожен вчитель повинен займатись самоосвітою, пошуком свого стилю роботи, вивчати досвід інших педагогів, експериментувати, застосовувати сучасні інноваційні технології .
Результативність 2015 р.: Тіт Юрій 10 клас – II місце в районній олімпіаді з математики ; 2014 р.: Тіт Юрій 9 клас – III місце в районній олімпіаді з математики ;Масякіна Анастасія 11 клас – ІІ місце в районному конкурсі –захисті наукових робіт ( МАН) 2012 р.:Кібиш Світлана 11 клас – IІ місце в районному конкурсі-захисті наукових робіт (МАН).
“Не можна бути математиком , якщо ти не є поетом у душі“ С. Ковалевська Як математик, спробую довести : Дорога додому Чорні дерева на сірому небі, Тихо і падає сніг. Жовту траву вкрило листя осіннє Мокне і липне до ніг Сніг розтає й тануть наші надії В краще, щасливе життя Десь мерехтить наче вогник вечірній Мрії пливуть в небуття