Мертве море Найсолоніше озеро світу—Мертве море. Його солоність досягає 400 проміле. Солоність води така велика, що якби вона висохла, на дні залишився б шар солі завтовшки 21м. Через те озеро дістало назву «сільничка світу». Велика солоність унеможливлює існування в ньому організмів, тому воно називається «мертвим».
Ладозьке озеро—найбільше озеро Європи, розташоване у Росії. Котловина Ладозького озера льодовиково -тектонічного походження. В палеозої 300-400 мільйонів років тому вся територія озера була покрита морем. Північна частина озера лежить на Балтійському кристалічному щиті, південна на Східноєвропейській платформі. Площа озера 18. тис. кв. км. Пересічна Глибина 70м, максимальна 230м. На озері є 660 острові загальною площею 435.кв.км. Рівень поверхні озера на 5м. вище зі рівень моря. По озеру здійснюється судноплавство, воно є частиною Волго-Балтійського і Біломоро-Балтійського водних шляхів.
Онезьке озеро—розташоване на північному заході Європейсько частини Росії, на території Карелії, Ленінградської та Вологодської областей. Друге за величиною озеро в Європі після Ладозького. Належить до Балтійського моря Атлантичного океану. Площа поверхні становить 9.7 тис.кв.км. Середня глибина становить 50-60м, найглибша частина озера північна, де глибина сягає 127м. В Онезьке озеро впадають близько 50 річок.
Озеро Балхаш—у центральній Азії. Єдине озеро у світі, де солоність води в різних його частинах істотно відрізняється. У західній частині Балхашу вода прісна, а у східній—солонувата. Озеро знаходиться у Балхаш-Алакольськой улоговині на висоті 340м над рівнем моря. Довжина водойми 605 км, ширина на сході 9-19км, на заході 74км.
Багаторічна мерзлота в Євразії займає найбільші площі у світі. Вона покриває майже 1/3 території Азії. Товща мерзлого шару гірських порід коливається від кількох метрів на північному заході до 1200м на півночі. Сучасне зледеніння Євразії охоплює острови Арктики й найбільш високі гірські системи.
Зміна стану води під впливом господарської діяльності Найбільш негативного впливу зазнають водойми Євразії, які розташовані в місцях високого скупчення населення. Одними з найзабрудненіших річок світу є Ганг і його притоки. У річку Ямуну — притоку Гангу — викидається 58% сміття з індійської столиці Нью-Делі.
Підсумки. Озера Євразії відрізняються за величиною, походженням, солоністю та розміщені дуже нерівномірно. На материку розташоване найбільше (Каспійське море) та найглибше (Байкал) озера світу, а також найсолоніше озеро—Мертве море. Внутрішні води материка істотно змінені у зв’язку з господарською діяльністю людини. Води річок та озер забруднюються промисловими й побутовими відходами, що призводить до загибелі органічного світу водойм, виснаження ресурсів прісних вод, загострення проблеми водопостачання.