Мотивація навчальної діяльності Прийом «Приваблива мета» Учитель. Знаючи особливості рельєфу та клімату, ми можемо перейти до дослідження наступних об’єктів материка. Яких? (Внутрішніх вод). Вода в Африці – найцінніший ресурс, адже на материку багато посушливих територій. Вода там дуже потрібна для зрошення полів та водопостачання. Розміщення давніх цивілізацій в Африці (у тому числі стародавньоєгипетська) прямо пов’язане з водними об’єктами материка. Ви дізнаєтесь про головні річки та озера Африки, спробуєте розгадати загадки священної річки – Нілу та озера Чад, що існує посеред безмежної пустелі, помилується величною красою відомих у світі водоспадів, помандруєте порогами стрімких потоків. *
Мотивація навчальної діяльності Прийом «Приваблива мета» Знаючи особливості рельєфу та клімату, ми можемо перейти до дослідження наступних об’єктів материка. Яких? (Внутрішніх вод). Вода в Африці – найцінніший ресурс, адже на материку багато посушливих територій. Вода там дуже потрібна для зрошення полів та водопостачання. Розміщення давніх цивілізацій в Африці (у тому числі стародавньоєгипетська) прямо пов’язане з водними об’єктами материка. Ви дізнаєтесь про головні річки та озера Африки, спробуєте розгадати загадки священної річки – Нілу та озера Чад, що існує посеред безмежної пустелі, помилується величною красою відомих у світі водоспадів, помандруєте порогами стрімких потоків.
Річки та озера материка Прийом «Мандрівка річками і озерами Африки» Усі річки Африки належать до трьох басейнів: Атлантичного та Індійського океанів і басейну внутрішнього стоку. Більш як 1/3 території Африки займають басейни її головних річок: Нілу, Конго, Нігеру, Замбезі, Оранжевої. Вони мають переважно дощове живлення. Майже всі річки Африки мають велику кількість порогів і водоспадів, що пов’язане з близьким заляганням твердих порід фундаменту платформи і підняттям окраїн материка.
більшість річок Африки відносяться до басейнів Атлантичного та Індійського океанів; найбільші річки: Ніл, Конго, Нігер, Замбезі, Оранжева; в верхів'ях річки мають стрімку течію, в руслі - пороги, водоспади; переважає дощовий тип живлення; густа річкова сітка в екваторіальному, субекваторіальному кліматичних поясах.
внутрішні води Африки розподіляються вкрай нерівномірно; більшість річок належить до басейнів Атлантичного та Індійського океанів; майже всі річки живляться, переважно, дощовими водами; озера Африки численні й різноманітні за походженням улоговин; на материку зустрічаються болота, льодовики, підземні води; проблема прісної води одна з найголовніших на континенті.