Презентація "Впровадження інтерактивних моделювань на уроках фізики" - це презентація мого виступу на конференції в ІІТЗН АПН України, Я розповідала про те, як інтерактивні симуляції використовують вчителі фізики в школі на уроках при проведенні демонстраційного експерименту, лабораторних робіт і для виконання учнями самостійних домашніх досліджень.
Більше можна дізнатися за посиланням:
http://ukrainepthet.blogspot.com/2015/04/blog-post.html
http://conf.iitlt.gov.ua/Conference.php?h_id=10 (програма конференції)
PhET (Physics Education Technology) – вільний програмований пакет з відкритими джерелами під ліцензією GNU/GPL. Метою цього пакету є інтерактивне моделювання фізичних явищ для демонстрації їх у процесі навчання. Сайт проекту: http://phet.colorado.edu Phet надає безкоштовно цікаві, інтерактивні, науково-обгрунтовані моделювання фізичних явищ, дозволяє учням робити зв'язки між реальними явищами і основами науки, поглиблює їх розуміння й пояснення фізичного світу.
Визначення фокусної відстані та оптичної сили збиральної лінзи 7 клас 1 етап. Підготовка до лабораторної роботи На уроці: пояснення теми; демонстрація зображень, які утворює збиральна лінза; демонстрація моделювання з сайту Phet. Домашнє завдання. Використовуючи дане моделювання (на блозі) дослідити: 1. Як змінюється зображення, утворене збиральною лінзою, якщо рухати предмет: - в напрямку до/від лінзи? - перпендикулярно до оптичної осі лінзи? 2. Від чого (яких змінних параметрів лінзи) залежить величина зображення, якщо воно не рухається? 3. Коли (за яких умов) лінза може давати збільшене і зменшене зображення?
9 клас Лабораторія електромагнетизму Переміщуйте штабовий магніт спочатку північним, а потім південним полюсом поблизу котушки, щоб світилася лампочка. Розгляньте силові лінії магнітного поля і напрям руху електронів у витку. Змініть швидкість руху магніту відносно котушки. Які зміни відбулися ? Змініть кількість витків. Опишіть свої спостереження.
Моделювання з ППЗ Моделювання з сайту Phet 2015 Безкоштовні. Наявність Інтернету. Можна записати на флешку . Зрозумілий інтерфейс і схематичні зображення. Відрізняється від реального досліду(лампочка - гальванометр). Видно рух електронів і лінії магнітного поля. Наявність комп’ютера. Потрібен диск (за кошти). Повторює реальний дослід. Не видно ліній магнітного поля і руху електронів.
2015 Не завжди є можливість провести заняття у кабінеті інформатики у потрібний час Не всі учні мають дома Інтернет (65%) Не всі батьки розуміють навчальну цінність Інтернету Частина дітей не вміє описувати свої спостереження Діти соромляться залишати коментарі під дописами у блозі Відсутній мультимедійний проектор у кабінеті фізики 2015 Проблеми