Матеріал може бути використаний під час проведення уроків з природознавства в 5 класі, під час повторення вивченого матеріала, під час підготовки до тематичного оцінювання
Небо Вдень ми бачимо над собою Сонце, а вночі на безхмарному небі видно зорі і Місяць.
Номер слайду 3
Небесна сфера
Номер слайду 4
Рух тіл по небу
Номер слайду 5
Зоряні карти і атласи
Номер слайду 6
Дайте відповідь на питання
Номер слайду 7
Які бувають зоріЗорі – самосвітні розжарені кулі, в яких відбувається перетворення речовини з виділенням великої кількості енергії. КЛАСИФІКАЦІЯ ЗІР - за температурою, кольором, розмірами, яскравістю, відстанню, часом свого розвитку, розміщенням та іншими характеристиками.
Номер слайду 8
Класіфікація зір. За кольором та температурою зорі поділяють на• блакитні (найбільш розжарені з температурою більше 30 000°С);• білі (з температурою 10 000°С);• жовті (з температурою 6000°С, Сонце – жовта зоря);• червоні (найхолодніші з температурою близько 3000°С).
Номер слайду 9
Класіфікація зір. За розмірами розрізняють: зорі-надгіганти (мають найбільший розмір), зорі-гіганти, зорі-карлики (Сонце – це зоря-карлик), нейтронні зорі (зовсім малі). За розташуванням: поодинокі та кратні (зв’язані силами тяжіння подвійні, потрійні тощо). За часом свого розвитку: давні та молоді.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Міжзоряний простір. Сьогодні відомо понад 1000 планетарних туманностей Туманність Андромеди
Номер слайду 12
Планетарна туманність Пелікан
Номер слайду 13
Планетарна туманність Північна Америка
Номер слайду 14
Планетарна туманність Розетка
Номер слайду 15
Планетарна туманність Сова
Номер слайду 16
Сузір'я – ділянка зоряного неба з умовно, але чітко окресленими межами.
Номер слайду 17
Зодіакальні сузір'я
Номер слайду 18
Дайте відповідь на питання
Номер слайду 19
Сонце. Сонце - найближча до Землі зоря. Розміри у 109 разів більші порівняно із Землею. Сонце — це розжарена куля, температура якої становить на поверхні 6 000 °С, а ближче до центра Сонця вона досягає 15 мільйонів градусів Цельсія. Відстань між Сонцем і Землею 150 мільйонів кілометрів, на Землю потрапляє лише двохмільярдна частина його тепла й світла Сонце постійно обертається навколо своєї осі.
Номер слайду 20
Сонце та сукупність небесних тіл, що обертаються навколо нього, називаються Сонячною системою.
Номер слайду 21
Склад Сонячної системи. До складу Сонячної системи входять вісім планет: 1 — Меркурій, 2 —Венера, 3 — Земля, 4 — Марс, 5 — Юпітер, 6 — Сатурн, 7 — Уран, 8 — Нептун із супутниками, сотні тисяч астероїдів, комети та метеороїди До планет земної групи належать Меркурій, Венера, Земля і Марс. А до планет гігантів — Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
Номер слайду 22
Дайте відповідь на питання
Номер слайду 23
Всесвіт та його складові Під Всесвітом розуміють нескінченну кількість небесних тіл та їх систем, що рухаються і розвива ються у безмежному просторі. Тобто, це весь світ, що нас оточує