Тема уроку: Літературні жанри і стилі. Перехідні явища в літературі. Жанр, стиль. Жанри і стилі як органічні елементи культури. Загальне і національне в структурі жанрів і стилів. Знання – це сила. Френсіс Бекон
Номер слайду 2
{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Переваги. Недоліки. Книги Телебачення. Книги Телебачення. Поміркуємо!
Номер слайду 3
Літературний гід
Номер слайду 4
Епос – один із трьох родів літератури. Основа епічного твору - розповідь від автора. Епос розкриває картину об’єктивної дійсності, зображує світ через розповідь про події та персонажів. Ознаки епосу. В основі – подія. Об’єктивність зображувальної реальності. У читача створюється враження “саморухливості” і “саморозвитку” епічного світу. Епічний твір відтворює певний випадок або цілу історію з життя героя.
Номер слайду 5
Основні особливості епосу. Автор здійснює об'єктивне зображення дійсності, з'ясовує причини та наслідки вчинків героїв, подаючи життя в його природному розвитку. Дистанціювання оповідача від зображуваної реальності (оповідач посередник між зображуваним світом і читачем). Епос використовує великий арсенал зображувальних засобів: портрети; прямі характеристики; діалоги, монологи; пейзажі; - жести, міміка; інтер'єр тощо.
Номер слайду 6
Лірика –1. Один із трьох родів художньої літератури, у якому навколишню дійсність зображено шляхом передавання почуттів, настроїв, переживань, емоцій ліричного героя чи автора.2. Певний віршований твір або сукупність творів. Ознаки лірики Зміст – внутрішнє життя особистості. Суб'єктивність створеного світу. Емоційне переживання події. Ліричне “я”: ліричний герой – друге “я” автора, але не ототожнюється з ним. Віршована форма (хоча це не обов'язково).
Номер слайду 7
Драма – 1. Один із основних родів художньої літератури, що зображує дійсність безпосередньо через висловлювання та дії самих персонажів.2. Один із жанрів драматичного роду, нарівні з комедією та трагедією. Це п'єса соціального чи побутового характеру з гострим конфліктом. Ознаки драми В основі – дія. Конфлікт (зіткнення між персонажами або їх внутрішні суперечності) – рушійна сила розвитку сюжету драми. Поєднання монологів, діалогів, полілогів. Призначення – для сценічного втілення (рідше для читання). Синтетизм (поєднання слова й жесту, міміки, музики тощо).
Номер слайду 8
Літературна гра «Четвертий зайвий?»
Номер слайду 9
Літературознавча робота. Назвіть приклади літературних жанрів і родів, вивчених у попередніх класах
Номер слайду 10
Домашнє завдання. Уміти пояснювати поняття літературні жанри та стилі. Скласти пам'ятку «Як обрати книжку, щоб полюбити читання».